Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Praha 6, Praha 10
Brigádníků 353/556

Hotovost, Bankovní převod

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

Nabízím psychologické, psychodiagnostické a psychoterapeutické služby pro děti a dospělé. Vystudoval jsem jednooborovou psychologii na Masarykově ...

• Stres
  • Deprese
  • Sociální fobie

• klinická psychologie
  • dětská psychologie
  • psychoterapie

Umístění: Brigádníků 353/556 Jiný

Terapie s panem Kořínkem mi už několik měsíců pomáhají zvládat můj stav. Docházím k němu velice ráda a upřímně se s ním dá mluvit naprosto o všem.. Je to velice osobitý člověk s notnou dávkou empatie a není tedy pro něj problém vžít se do dané situace, rozebrat dané téma a nakonec i pomoci. Jeho přístup mě upřímně ohromil - je velmi lidský, laskavý a chápavý. Ani si nedovedu představit terapie u někoho jiného. Sympatické je mi na něm to, že je nejen skvělý odborník, ale také úžasný člověk. Klientka Lucie

Umístění: Brigádníků 353/556

Psychoterapeuta jsem hledala delší dobu a neúspěšně. Když jsem se objednala k Danielovi Kořínkovi, moc šancí jsem tomu nedávala. Nejdřív jsem si před ním připadala divně, působil na mě hodně tichý a nesmělý. První dvě sezení jsem na něj chrlila svůj život a přišlo mi to k ničemu. Zlom nastal při třetím sezení. Uvědomila jsem si, že mi to přeci jen něco dalo. Na další terapie už jsem se těšila. Teď k němu docházím tři čtvrtě roku a musím přiznat, jsem fakt ráda, že jsem ho objevila. Jeho klidný způsob umí zklidnit i mě, což je nadlidský výkon. Citlivě vysvětlí, proč jsou mé reakce právě takové. Má vysokou dávku empatie, dokáže se na člověka napojit a cítit s ním. Umí jemně poradit, jak v některých situacích postupovat. Jeho terapii mohu vřele doporučit.

Umístění: jiné místo

Daniel Kořínek je terapeut, který pracuje s vědomou pozorností. Tento přístup v jeho podání získává reálné obrysy, obsah a ožívá.
Získala jsem pocit, že svému klientovi dokáže být při terapii skutečným průvodcem. Dokáže s ním jít. Dokáže být přítomen. Teď a tady. A to jak se svými dospělými klienty, tak s dětmi. K těm se dokáže přiblížit velmi přirozeně, laskavě, s respektem a přitom zároveň pevně. Podle své zkušenosti pak soudím, že při práci s dospělými se umí nechat vést převážně soucitem, který se zajímavě snoubí s velkou mírou erudice.
To, že jsem se potkala zrovna s tímhle terapeutem, chápu já osobně jako štěstí.

Umístění: jiné místo Rozvoj osobnosti

Pana Mgr. Kořínka jsem navštívil několikrát s cílem rozvoje osobnosti, poznat sama sebe, zaměřit se na osobnostní růst, a to jak pracovní tak soukromý. Naše debaty byly vždy velice příjemné a troufám si říci, že pro nás oba byly obohacením. Vždy jsem se dozvěděl něco nového a hlavně jsem si našel více času "sám na sebe" a i se zamyslet nad minulými rozhodnutími. Oceňuji zejména jeho způsob naslouchání a poté nenásilnou formou předávání zkušeností a znalostí. Pokud máte zájem a snahu na sobě pracovat, nechcete však číst řadu knih, zkoušet různé návody z časopisů a chcete konzultovat své životní situace s odborníkem, tak Vám mohu Mgr. Kořínka vřele doporučit.

Umístění: jiné místo

K panu Kořínkovi dochází dcera s velmi specifickými zdravotními problémy již pár let. Má ho velmi ráda a důvěřuje mu. Pan Kořínek si jí získal svým přátelským chováním a citlivým přístupem. Dcera se na jeho sezení vždy těší, a často za zavřenými dveřmi slyším i její smích, který je jinak velmi vzácný. Pan Kořínek umí naslouchat, je velmi vstřícný a ochotný nám pomoci, poskytnout radu, doporučení, kdykoliv je třeba. Velmi si ho vážíme. Renata R.

Přístup pana Kořínka je opravdu profesionální ve všech směrech. Nikdy jsem neměla pocit, že přede mnou sedí "bílý plášť", který vidí ve svých klientech jen jednotlivé "případy". Při své profesionalitě dokáže být velmi lidský. Dokázal ve mně navodit pocit klidu a bezpečí... možnost plně mluvit o problémech bez studu a současně bez pocitu, že se mnou někdo manipuluje....
Eva Kubešová

Pana doktora jsem oslovila v době, kdy jsem po mnoha návštěvách lékařů a žádných výsledcích a zlepšení už nevěděla, jak dál. Syn trpí poruchou chování a emocí, Pan doktor provedl důkladné vyšetření a diagnostiku a dlouze se synem komunikoval. Získal si jeho i naši důvěru.Diagnostikoval u syna poruchu autistického spektra a díky tomu jsme se mohli posunout dále.Začali jsme navštěvovat speciální pedagogické centrum.Situace ve vztazích syn-matka, syn-škola aj.se v mnohém díky panu doktorovi zlepšila.J.Černá

Pan Kořínek má velmi lidský přístup. Překvapilo mě jak snadno dokázal navázat kontakt se synem. Je velmi pečlivý jak při vyšetření, tak při tvorbě zpráv. Mimo pacienta věnuje pozornost i rodičům, nesnaží se na ně činit nátlak. Nečiní ukvapené diagnozy ani rychlé soudy.

Pan Kořínek má velmi profesionální přístup, získal si důvěru mého syna, který měl jinak problém komunikovat s cizími lidmi a velmi přirozeně si ho získal ke spolupráci. Opakovaně k němu rád chodil. Dal nám praktické rady jak s ním dále pracovat, co rozvíjet, jak ho podporovat. Kateřina

Velmi oceňuji komplexní přístup a zběhlost v klinické oblasti - jak pro mou dospívající dceru, tak pro syna (3 roky). Uklidnilo mne, že se pan doktor věnuje i diagnostice a je schopen srovnat a odlišit, co je tzv. normální a co již hraničí s nemocí a je třeba specializovaně léčit. Zároveň oceňuji citlivou terapeutickou práci, jak s mými dětmi, tak dostatek času a pozornosti věnovaný rodičům; v neposlední řadě i soudnost výše sazby za sezení s ohledem na mé finanční možnosti. Lucie

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, věnujete se ve své praxi rozkrytí traumat dětí? Jedná se o 12 letého chlapce, který byl v 7 letech sexuálně zneužíván přítelem matky, poté z péče matky po 2 letých soudních sporech s otcem dítěte (kdy matka chtěla zamezit kontaktu s otcem, s prezentací strachu o syna) odevzdán matkou do péče otce poté, co syn vyzradil, jakou mají s přítelem matky hru. Dítě bylo v 5 letech diagnostikováno jako nadprůměrně inteligentní, po příchodu do péče otce diagnostika s výsledkem IQ 89. Chlapec je bez motivace, ve škole neplní svoje povinnosti, odpovídá dospělým dle toho, co vyhodnotí, jakou odpověď si přejí. Samozřejmě problémů je víc, není možné takto stručně vypsat a vymezit. Byl byste ochoten se tímto případem zabývat, popsat, co se dítěti dělo a jaký to mí vliv na jeho osobnost a jak s tím dál pracovat? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, napište mi na daniel.korinek@centrum.cz a domluvíme si případnou osobní konzultaci.

Mgr. Daniel Kořínek

• Dobry den,
    poslední dobou me trápí problémy s jídlem. Mam dvě obdobì, která se opakuji. Buď sním za den pouze málo jídla a nemám chuť k jídlu. Musim ho do sebe tlačit. A jsem nafoukla. Ale na záchod chodím. Nebo jim každou hodinu a mam porad hlad.
    Trápí me to uz asi půl roku. Střídá se vse po dvou/ třech týdnech.

Dobry den, vypada to, ze zdanlive chaoticky cyklujete v bludnem kruhu patologickeho stravovani - restrikce (dobrovolne/zamerne hladoveni s cilem hubnuti) x prejidani (dohaneni jidelnich deficitu a vahy). Urcite by bylo nejvhodnejsi kontaktovat odbornika a nastartovat pravidelny rezim stravovani s komolexnim resenim spoustecu obtizi a analyzovat, co takovy jidelni rezim udrzuje v chodu...

Mgr. Daniel Kořínek

• Stres