Mgr.

Daniel Kořínek verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeut, Dětský psycholog, Diagnostik

Kontaktní informace

• Občanské sdružení Anabell, Barranova 33, Praha 3

Baranova 33, Praha 6, 130 00 Praha, hl. město Praha

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby: Hotovost, Bankovní převod

• Umístění: Občanské sdružení Anabell, Barranova 33, Praha 3

Terapie s panem Kořínkem mi už několik měsíců pomáhají zvládat můj stav. Docházím k němu velice ráda a upřímně se s ním dá mluvit naprosto o všem.. Je to velice osobitý člověk s notnou dávkou empatie a není tedy pro něj problém vžít se do dané situace, rozebrat dané téma a nakonec i pomoci. Jeho přístup mě upřímně ohromil - je velmi lidský, laskavý a chápavý. Ani si nedovedu představit terapie u někoho jiného. Sympatické je mi na něm to, že je nejen skvělý odborník, ale také úžasný člověk. Klientka Lucie

• Hledáte specialistu? Pacienti doporučují:

Pavla Doláková
    Pavla Doláková
    Psychoterapeut, Psycholog
    Kubelíkova 43, Praha
    Poprvé u psychologa..neuvěřitelně lidský přístup...Děkuji...moc mi to dalo..Nejvic doporučuji za ten pristup Více

Karolina Diallo
    Karolina Diallo
    Psycholog, Psychoterapeut
    Řipská 15, Praha
    I have been visiting this psychotherapist for about 1 year now. Karolina is clinically competent doctor, yet she… Více

Michaela Černá
    Michaela Černá
    Psychoterapeut
    Řipská 15, Praha
    Výborná psycholožka. Nepatřím k lidem, kteří se se svým trápením „umějí svěřit na potkání“, ale paní Černá si svým… Více

Marian Bartoš
    Marian Bartoš
    Psycholog, Psychoterapeut
    Řipská 15, Praha
    Dr. Bartos was my therapist for the past 4 years and he was a great help for me. He supported me through the process… Více

Petr Beroušek
    Petr Beroušek
    Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut
    SKYPE, Tato možnost je určena výhradně stálým, dlouhodobým pacientům na základě osobního ujednání, Praha
    Návštěva pana doktora splnila naše očekávání. Dozvěděli jsme se plno důležitých věcí, které jsem dříve přehlíželi… Více

Zkušenosti a dovednosti

• Nabízím psychologické, psychodiagnostické a psychoterapeutické služby pro děti a dospělé.

Vystudoval jsem jednooborovou psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Jsem absolventem akreditovaného výcviku v Systemické rodinné terapii (Praha, Motol), výcviku v Terapii zaměřené na emoce (EFT, Greenberg & Timulak), Traumaterapii (SLEA). Věnuji se aplikaci mindfulness v Programu všímavého stravování (MB-EAT, Kristeller & Lieberstein) cíleného na problematiku zácchvatovitého přejídání a obezity. Aktuálně se vzdělávám v Terapii zaměřené na soucit (CFT, Gilbert). V dubnu 2018 jsem absolvoval workshop se zaměřením na poruchy příjmu potravy (CFT-E, Goss & Allan).

Studuji postgraduálně Lékařskou psychologii na 1 LF VFN, kde se podílím na vedení skupinových terapii v Centru pro poruchy příjmu potravy. Pracuji na Dětské klinice dorost. lékařství VFN a na Psychosomatické a psychoterapeutické klinice ESET.

V psychoterapii se zaměřuji především na dospívající a dospělé s poruchami příjmu potravy. Dále na pacienty s psychosomatickými obtížemi, depresemi a úzkostmi. U dětí v psychoterapii řeším často poruchy chování a poruchy přizpůsobení, případně psychosomatické obtíže.

Terapeutickou práci kombinuji dle závažnosti obtíží s příslušnými psychodiagnostickými postupy.

• klinická psychologie
    • dětská psychologie
    • psychoterapie

Nemoci

Otázky pacientů

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů
    Daniel Kořínek
    Daniel Kořínek
    Psychoterapeut, Dětský psycholog, Diagnostik
    Praha
    Dobrý den, napište mi na daniel.korinek@centrum.cz a domluvíme si případnou osobní konzultaci.

Hodnocení pacientů

• Umístění: Občanské sdružení Anabell, Barranova 33, Praha 3

• E

Přístup pana Kořínka je opravdu profesionální ve všech směrech. Nikdy jsem neměla pocit, že přede mnou sedí "bílý plášť", který vidí ve svých klientech jen jednotlivé "případy". Při své profesionalitě dokáže být velmi lidský. Dokázal ve mně navodit pocit klidu a bezpečí... možnost plně mluvit o problémech bez studu a současně bez pocitu, že se mnou někdo manipuluje....
      Eva Kubešová

• Pana doktora jsem oslovila v době, kdy jsem po mnoha návštěvách lékařů a žádných výsledcích a zlepšení už nevěděla, jak dál. Syn trpí poruchou chování a emocí, Pan doktor provedl důkladné vyšetření a diagnostiku a dlouze se synem komunikoval. Získal si jeho i naši důvěru.Diagnostikoval u syna poruchu autistického spektra a díky tomu jsme se mohli posunout dále.Začali jsme navštěvovat speciální pedagogické centrum.Situace ve vztazích syn-matka, syn-škola aj.se v mnohém díky panu doktorovi zlepšila.J.Černá

• Pan Kořínek má velmi lidský přístup. Překvapilo mě jak snadno dokázal navázat kontakt se synem. Je velmi pečlivý jak při vyšetření, tak při tvorbě zpráv. Mimo pacienta věnuje pozornost i rodičům, nesnaží se na ně činit nátlak. Nečiní ukvapené diagnozy ani rychlé soudy.

• K

Pan Kořínek má velmi profesionální přístup, získal si důvěru mého syna, který měl jinak problém komunikovat s cizími lidmi a velmi přirozeně si ho získal ke spolupráci. Opakovaně k němu rád chodil. Dal nám praktické rady jak s ním dále pracovat, co rozvíjet, jak ho podporovat. Kateřina

• Velmi oceňuji komplexní přístup a zběhlost v klinické oblasti - jak pro mou dospívající dceru, tak pro syna (3 roky). Uklidnilo mne, že se pan doktor věnuje i diagnostice a je schopen srovnat a odlišit, co je tzv. normální a co již hraničí s nemocí a je třeba specializovaně léčit. Zároveň oceňuji citlivou terapeutickou práci, jak s mými dětmi, tak dostatek času a pozornosti věnovaný rodičům; v neposlední řadě i soudnost výše sazby za sezení s ohledem na mé finanční možnosti. Lucie

• Za pana Korinka dekuji. Velice ocenuji jeho profesionalni pristup po predchozich velmi spatnych zkusenostech. Ve svem hodnoceni je objektivni, je chapajici, nevytvari na cloveka ve slozite zivotni situaci dalsi pocit natlaku. Zajima se o pacienta a i to, aby se v prubehu navstevy citil vzdy dobre. Fucikova

• S panem Korinkem je vždy dobrá komunikace. Jeho přístup je objektivní. Syn jeho rady bere. Myslím, že výsledky jsou vidět.
      Hubalová