závrať, úzkost, strach, nemoc

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, již to bude 3 rok, kdy mi diagnostikovali Meniérův syndrom, neslyším na pravé ucho a k tomu se mi přidali závratě, které se stupňují.Beru jeden lék, který ale stejně nezabírá, snažím se být bez stresu, v klidu, hodně spát a smát se, ale nejde mi to, protože je mi stále zle.S tím že neslyším na jedno ucho bych se i smířila, ale s těmi závratěmi je to horší, vyjdu ven a závrať nemám, ale hlava mi říká něco jiného, za rohem ji určitě chytneš, stačí malý náznak zatočení, třeba si to i vsugerovávám a někdy doopravdy přijde, bojím se chodit mezi lidi, do práce, do obchodního centra, že to nezvládnu, přitom se třeba nic neděje, všechno se ve mě stáhne, stuhne, hlavně na hrudi a za krkem a nejde to ovládat.Už nevím co s tím...myslíte že je čas navštívit pomoc? Děkuji Lucie*
Dobrý den Lucie,
moc se mi líbí, jak nad svou situací přemýšlíte a jak na sobě pracujete (být v klidu, hodně spát, být bez stresu,..)! To je úžasný začátek. To, že to někdy nejde, je normální proces. A právě v této chvíli, a to i když si zrovna pokládáte otázku: "Mám někoho vyhledat?", mi přijde, že je to zrovna ta vhodná chvíle k někomu zajít.
Ten dotyčný odborník (psycholog či terapeut) vás může podpořit při zvládání stresu, protože nastavit a udržet změny v našem životě není vůbec jednoduché. Může vám pomoci více nahlédnout na to, jak zvládat závratě, jak jim předcházet. Je hezké jak přemýšlíte nad vsugerováváním. Určitě na tom něco může být a je normální, že si občas něco vsugerováváme. Když je pro nás něco nepříjemného a nechce se nám tam, kam máme jít, tak může přijít třeba i "obrana" ve formě pocitu, že se blíží závrať. ALE s tímto vším se dá něco udělat, poupravit to tak, abyste byla spokojená ve svém životě.
Určitě tedy podporuji vaši myšlenku někoho vyhledat. Na vše nemusíme být sami. Je na místě si říci o pomoc.
Přeji vám hodně sil. Věra Dufková