ZAPESTI LECBA

2 Počet odpovědí:
ZAPESTI
dobry den, hodne cvicim a v dřivejsi dobe me bolelo leve zapestí ze strany malíčku. Posledni dobou ale bylo vše v pořadku až o víkendu /3 dny zpatky/-
Kdy me zapestí začalo hodne bolet, az bylo skoro nemožne se opřít o dlan. Rentgen ale neukazal stoprocentne zlomeninu /možna tak na 50%/, vazy jsou pry v poradku.
Dostala jsem otezu s dlahami na dlouho. ucim jogu a je to pro me dost limitujicí.
ted me bezne pohyby nebolí, jen extenze a flexe ve vetsim rozsahu, resp nejhorsi je opřit se o dlan a zatížit. zapesti bylo mirne otekle a bolest je ze hřbetu zapestí mezi malíčkem a prsteníčkem.
mam vyržet ortézu a nechat zapestí odumřít
nebo spíš rozhybat a překonat bolest?
dekuji
Dobrý den. Pokud jste neměla úraz dříve ani teď, tak je zlomenina velmi nepravděpodobná. Spíše se může jednat o úponový zánět, přetížení či poranění měkkých struktur vašeho zápěstí, ale to nelze určit takto na dálku. Obecně fixaci zápěstí doporučuji jen krátkodobě a jen v nemnoha případech. Řeště problém na ortopedii nebo se můžete objednat u mne. S pozdravem dr. Dobiáš