Vlastk Jedno

2 Počet odpovědí:
Dobry den,

jsem tri tydny po operaci luxace ac. tossy 3 a tyden po vytazeni stehu z cca. 10 cm jizvy. A mam takovi problem ze me jeden drat jakoby leze ven a tlaci na kuzi zevnitr a vcelku to boli. A mam jit na dalsi kontrolu az za 14 dni kde mi budou delat rentgen. A chtel bych se prave zeptat kdy mi budou ty draty vytahovat? Protoze primar chir. oddeleni me rekl ze ty draty vytahnou po 6-ti tydnech od operace coz by melo byt po te kontrole s tim rentgenem. Jenze doktorka na chir. ambulanci kde mi vytahovaly ty stehy mi rekla ze draty se vytahuji az po rehabilitacich a to v radu 3 az 6 mesicu. Jde mi o to jak ten drat tlaci a boli to, tak to bych jeste tech 14 dni snad vydrzel, ale pokud to tam ma byt jeste nekolik mesicu to nevim jak bych to vydrzel, natuz jeste ty rehabilitace? A nebo jeste jit na chirurgii zrovna protoze ten drat by tam takhle nemel vylezat a melo se to nejak napravit. Doufam ze sem to napsal srozmitelne.

Predem dekuji za odpoved
Dobrý den, kovy po AC luxaci se skutečně vyndávají 6 týdnů po primární osteosyntéze. Teprve pak nastupuje rehabilitace. Zatím je potřeba mít rameno v klidu, aby právě kovy neměly tendenci migrovat. Někdy, pokud začnou prominovat brzo a hodně, je nutné je v lehké narkoze dotlouct zpět. Pokud cítíte problém a myslíte, že by se měl řešit, tak bych neváhal navštívit chirurgii, kde jste byl operován.
S pozdravem Jíra