Ve výtěru z krku mi byl zjištěn nález haemophilus influenzae ++, Nález: běžná bakter. flora. Doktor

Doktorka mi předepsala atb: Klacid 500
Dotaz: Předepsala mi správné atb? Doktorka nastoupila čerstve po vystudování a nemá moc zkušeností, proto si to chci ověřit a poradit co by jste předepsali případně vy. Týden po dobrání mám pocit že moc nezabrali, mám pořád stejné potíže.(žádné jiné leky neužívám, nemocná jsem poprvé po 12 letech).
děkuji.
Dobrý den, nepíšete, jaké přesně potíže máte a co tedy vedlo paní doktorku k provedení výtěru z krku. (příčina vašich potíží nemusí být nutně ten haemophil) Nicméně Haemophilus by mohl být na klacid rezistentní, šlo by volit amoxicilin či např cefuroxim. Málokdy nastupuje lékař ihned po škole, většinou již má za sebou několik let praxe, než může zcela samostatně pracovat.

pokud dělala praktická lékařka výtěr z krku, jistě má k dispozici i citlivost zjištěné bakterie na případná antibiotika. Zjistí -li lékař, že podaná atb nejsou dobře citlivá a pacient má trvale obtíže, může atb změnit právě dle citlivosti. Důvěřujte Vaší lékařce, mnozí mladí kolegové jsou právě díky ne zcela letitým zkušenostem daleko pečlivější .Hezký den a brzké uzdravení,Dr.Pitáková
souhlasím s kolegy, jen bych dodal že samotný výtěr není jistá diagnóza, člověk může mít klidně virozu a nález bakterie ve výtěru neznamená že je příčinou nemoci, v krku máme neustále spoustu bacilů, ale nic nám nedělají, dokud se třeba neprochladíme nebo se nanapijeme ledového nápoje v horku a podobně, a nemá smysl tyto nálezy léčit antibiotiky, dokud nemáme od oka jasný nález zánětu v krku, zvětšené uzliny, teploty, zvýšené CRP atd., takže bych chtěl varovat před řešením každé bolesti v krku antibiotiky, které sice na pár dní pomohou, ale v zápětí je stejně krk osídlen dalšími mikroby a často mnohem nebezpečnějšími než tomu bylo před léčbou a často to vede k opakování atb. léčby a začarovanému kruhu oslabené imunity, takže atb. ano, ale jen když k tomu máme opravdu dobré důvody a více indicií než samotný výtěr a pokud dojde k nezlepšení stavu, udělat odběry, CRP, další výtěry, a pokud není úplně jasno, je lépe s antibiotiky vyčkat a raději nechat imunitní systém s infekcí bojovat bez pomoci antibiotik, většinou si s tím tělo jak se říká poradí a je to určitě lepší než vystřídat troje antibiotika, což pak vede k velmi tristním stavům velmi oslabených ploužících se zelených pacientů... což se pořád bohužel dost často stává a jediným řešením je další atb. nedávat a počkat až se z toho člověk vzpamatuje vlastními silami, a samozřejmě klidem doma a nepřecházením nemoci.