Tíseň na hrudní kosti

již 5-6 měsíců permanentně cítím něco jako tíseň na hrudní kosti. Většinou se situace zhorší, pokud se v práci potýkám s nějakou stresovou situací. Práci mám poměrně náročnou, pracuji jako Vedoucí Logistiky, a stresové situace se bohužel vyskytují poměrně často. Jinak se cítím zdravotně v pořádku, a snažím se i poměrně dost sportovat...
Mohla by jste mi prosím poradit?

Předem děkuji za odpověd!
Dobrý den, pocity tísně a úzkosti projevující se ve stresových situacích jsou v dnešní době velmi časté. Jedna z možností řešení je psychoterapie. Pokud budete mít zájem o konzultaci, kontaktujte mne prosím a domluvíme se na konkrétní termín, Děkuji, s pozdravem a přáním hezkého dne, Voláková

velmi se omlouvám za prodlení v odpovědi, ale nechodí mi upozornění do e-mailu, že zde mám dotaz, a tak jsem si nevšimla dříve. Na základě toho, co uvádíte mne jako první napadla otázka, proč se domníváte, že se jedná o psychosomatické obtíže, a to bych ráda od Vás slyšela. Vzhledem k povaze Vašich obtíží by bylo vhodné 1) navštívit praktického lékaře a následně pravděpodobně kardiologa a až na základě toho, že výsledky budou negativní je možné toto dále řešit s psychologem. Stres a přetížení se u různých lidí projevují různě a je možné, že jak uvádíte, vaše obtíže souvisí s náročnou prací. Jde o to, kdy se Vaše obtíže objevují? Jak dlouho trvají a jak odezní? Co se děje potom? Bylo by dobré to podrobněji probrat, budete-li chtít. Nicméně obecně lze říci, že je vhodné nastavit správný režim práce a odpočinku, využívat různe typy relaxačních technik a dobrá je i jóga a meditace. tzn. umět odpočívat a žít přítomným okamžikem. Ale otázkou je, co máte rád a zda umíte "vypnout". Každopádně, pokud Vaše stavy souvisí s přetížením, je to znamení toho, že Vaše tělo vám dává signál, abyste zvolnil. Přeji hodně klidu a dejte vědet, jak jste dopadl ulékaře, IK

Obdobné otázky