Těžká coxartroza

Dobrý den, mám problém s kýčelním kloubem, ortop. lékař mi předepisuje vyšetření na RTG analgetické ozářky na kyčle a ošetření pro těžkou coxartrosu. Mžete mi laskavě sdělit o co se vlastně jedná ? Je mi 78 let. Děkuji
Dobrý den, prosim upřesněta termín těžká coxartroza- jsou 4 st., a pak ohledně ozařování, dává se protibolestivá dávka asi 2 až 3x dle efektu jinak je možné podstoupit v rámci rehabilitace magnetoterapii, DD proudy, užívání léků typu Condrosulf 800, které příznivě ovlivňují kloubní chrupavky ,injekce do kyčel. kloubu ect.

Těžká coxarthróza se v dnešní době léčí především výměnou kloubu za endoprotézu. Pokud je tato operace příliš riziková, například z důvodu přidružených nemocí, je někdy nutné zvolit neoperační léčbu. Mezi jednu z možností patří ozáření RTG což zmíňuje bolesti kloubu, avšak není možno tuto léčbu opakovat často pro riziko vyplývající z užití RTG záření o vyšší dávce. Další mozností jsou například obstřiky kloubu či léky na zmírnění bolesti.
Dobrý den. Na to jste se měl(a) zeptat předepisujícího lékaře. Jedná se RTG ozáření bolestivé kloubu obdobné ozařování zhoubných nádorů. Jde o ozáření analgetickou dávkou - tedy s účinkem ke zmírnění bolesti, který se dostaví v řádu týdnů.
Jedná se o artrózu kyčelního kloubu - degenerativní nemocnění kloubů, které se bouhužel nedá úplně zastavit a někdy je třeba i operativní řešení totální náhradou. Záleží samozřejmě na potížích.