Strach ze smrti mě a blizkych

1 Počet odpovědí:
Dobry den, mam 22 let a pred mesicem mi diagnostikovali RS, v pocatecnem stadiu, rodina, pratele a muj partner to berou skvele, spis se v tom nepidej jako ja. Kdyz jsem se dozvedela, ze mam Rs, pretocil se mi zivot o 180°C .. zacala jsem premyslet, umru- neumru, ted mi sice nasli Rs, ale za par let to mize byt neco horsiho.. a co kdyz me srazi auto... zkusila jsem zacit chodit do prace, ale tam me takove stavy prevladaji taky.. ze se bojim stari a smrti, ze stejne vsichni jednou umreme a z tech lidi, co jw potkavam, tak urcitr ne vsichni maji stejne mysleni... ted me nejvice prepadava strach ze ztraty blizkych...rodicu, prarodicu.. psychiatricka mi dala nejaky antidepresiva... chtela jsem to obejit bez nich, ale snad dojtorka vi, zda hsou na miste nebo ne... Ja chci hrozne rada prijmout fakt, ze na svete jsou jeste o dost horsi veci nez RS, ze v dnesni době medicina dela zazraky nez před x lety, ze RS se da zvladnout, kort kdyz se podchyti v cas .. Nechci mit tak negativvni myslenky toho typu, ze kdyz pojedu v aute neco se mi stane... ze mi odejdou i prarodice... chci se zase usmivat a neresit, co bude..ale co je . Dekuji Jana
Milá Jano, sdělení závažné diagnózy je velice náročná situace a člověk potřebuje vždy nějaký čas, aby se s tím vyrovnal. Toto vyrovnání prochází určitými zákonitostmi, na konci nichž dochází ke smíření se situací. V těchto situacích může člověku pomoci popovídat si s terapeutem, vnímat situaci i z jiného úhlu pohledu, někdy i kombinace antidepresiv s psychoterapií. Někdy na antidepresiva nahlížíme jako na tu berličku, která vám umožní na sobě pracovat a žít opět kvalitní život.
S pozdravem,
Daniela Voláková

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.