Problémy s kamarády

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, poslední měsíc a půl naše dcerka (9) chodí ze školy uplakaná, že s ní nikdo nekamaradi a děti ji pomlouvaji apod. Zjistili jsme, ze ona je na děti dost přísná, je sprostá a jakmile není po jejím, dokáže se pěkně naštvat a není schopna v klidu říct svůj názor, vždy se hned rozcili, napíše ošklivou smsku atd. Výsledkem toho celého je, ze už to, i její velké kamarádky, přestalo bavit a nechtějí s ni kamaradit. Taky víme, ze se nejedna o všechny děti, ale par kamarádek a na těch dceři nějakým způsobem hrozně moc záleží a chce, aby s ni kamarádily. Dcerka chodí domu s pláčem, ze se prý ale snaží. Je to veselá a šikovná holčička, která byla vždy hodně oblíbená, všude středem party a pořád vymýšlela nějakou zábavu, ale také je jediná, se kterou se všichni hádají. Je pravda, ze se stejně chová i ke své mladší sestře. Chtěla jsem se zeptat, rádi bychom ji pomohli, aby nebyla smutná, a aby se v tom tak neplácala. Tak nevím, zda by nebylo vhodné vyhledat pomoc psychologa, třeba nejprve my rodiče. Možná to celé moc dramatizuji, babičky říkají, ze má prostě jen nějak dřív pubertu, ale já bych nerada, aby mi chodila domu smutná, zároveň z ni ale nechci dělat nějakou zlou holku. Moc děkuji za Váš názor, hezký den Anna
Dobrý den, myslím, že navštívit psychologa je dobrý nápad. Když nic jiného tak si porovnáte myšlenky a ověříte si, jaké chování dítěte v daném věku lze objektivně považovat za standardní popř. méně obvyklé.