Opravdu bych mohla se svými hodnotami potratit?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, ráda bych s Vámi konzultovala můj problém. Od roku 2006 jsem léčená se štítnou žlázou snížené funkce. Mám syna 3roky, v těhotenství jsem se stěhovala a přecházela od dětského endokrinologa k dospělému, kterého jsem však nenašla. Cca 3,5 let jsem se pořádně neléčila, nebyla na kontrolách a podobně. Nyní jsme se snažili o 2 miminko a 4.11. jsem šla na kontrolu k endokrinologovi, zvýšil mi dávku léku z 50 euthyroxu na 75 euthyrox. Ptal se mě zda do budoucna budeme chtít ještě dítě, řekla jsem mu, že se snažíme a on mi jen řekl, že teď ne, že bych potratila, nic víc mi k tomu neřekl, byla jsem v takovém šoku, že jsem se nestihla na nic zeptat. Pak jsem nesla výsledky k praktické a ona mi řekla, že bych to miminko nemusela donosit, a nebo by bylo postižené mentálně, že mám hodnotu tsh 20 a že to není dobré. Mohu Vás poprosit o Váš názor prosím? Děkuji.
Dobrý den,
normální funkce štítné žlázy je nutná jak pro otěhotnění jako takové vůbec, tak pro normální psychomotorický vývoj plodu i pro normální průběh těhotenství. Ztotožňuji se s názory obou lékařů. Gravidita je vhodná až po normalizaci výsledků. S pozdravem