Operace kolene

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, pane doktore, je mi 50 let a před rokem jsem si na lyžích přetrhla přední křížový vaz v koleni. Byla mi doporučena plastika vazu, jelikož aktivně sportuji. Letos v zimě jsem absolvovala třikrát týdenní pobyt na lyžích, jezdím spíše sportovně, také na snowboardu a koleno mě při takovéto zátěži nebolí. Slabou bolest cítím jedině při běhání nebo při nekontrolovatelném torzním pohybu. Myslíte, že má cenu podstoupit operaci? Většina mých známých má po této operaci přetrvávající otoky a bolesti. Děkuji za odpověď, Alena
Zdravím! V podstatě přesně popisujete charakter obtíží při absenci LCA. Lyže,snowboard není pro koleno problém- samozřejmě nesmíte spadnout. Proto musíte si odpovědět na otázku,které sporty jsou pro Vás důležité. Ve Vašem věku,kdy statisticky je vysoké procento selhaní štěpu v případě,že vyloučíte torzní pohyby plastiku spíše nedoporučuji.
s pozdravem