Dobrý den, je mi 63 let, celý život jsem nosila brýle na dálku, nyní se to zlepšilo ale špatně vidím na čtení.Na pravém oku mám 2 dioptrie a levé oko je tupozraké.Před 10 lety mi ve Zlíně ošetřili tupozraké oko laserem, aby mohlo lépe podporovat vidění pravého oka,ale myslím, že se vidění nijak zvlášť nezlepšilo.Chtěla jsem se optat, zda-li je možné odstranit dioptrie abych nemusela používat brýle a zda-li by byl zákrok možný ve vašem centru.Děkuji vám

Oční lékař
16 názor
Praha

Dobrý den. V případech, jako popisujete ten svůj, záleží na aktuálním nálezu. Změny vidění ve Vašem věku jsou pravděpodobně vzniklé na podkladě změn v čočce. V takovém případě se provádí výměna čočky za multifokální implantát. Je třeba ale opatrnosti v případě tupozrakosti jednoho z očí. Někdy je taková operace dokonce kontraindikovaná. Jednoznačně je třeba nejprve provést důkladné vyšetření. S pozdravem Dr. Novák

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz