Neschopnost otevření pusy (TMJ)

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, dneska jsem se probudil s neschopností otevřít čelist naplno, což trvá do momentální chvíle a způsobuje mi to nepříjemné problémy s jezením. V minulosti se mi stávalo, že když jsem zíval, tak jsem často slyšel cvaknutí. Podle toho co jsem našel se obávám že mám TMJ, tak mě akorát zajímá zda se tímto zabýváte.
Dobrý den, onemocnění TMK (čelistního kloubu) by měly byt řešený co nejdříve. Jelikož již v minulosti jste měl zvukové fenomeny při otevírání úst a dnes se to zhoršilo, měl byste se stavit na kontrolu u praktického zubního lékaře v nejbližší době. Samozřejmě, každý stomatolog by měl být schopen poskytnout pomoc v časném stadiu onemocnění TMK nebo odeslat pacienta na konzultaci na specializované pracoviště. Doporučuji se co nejdříve stavit za svým praktickým zubním lékařem na vyšetření.
Zdravím
Dr. Siedakov