Moje diagmoza G 544 Dekomp chronického lumboischiadického syndromu s kořenovou lézi L5 vlevo, lehkí

2 Počet odpovědí:
Moje diagmoza G 544 Dekomp chronického lumboischiadického syndromu s kořenovou lézi L5 vlevo, lehkí motorický deficit L5ne zcela validně(akrárnš oslabení s podílemalgií), podstoupila jsem KLP, 3x rehabilitace za 10 měsíců 3x v nemocnici na infůzích , léky beru , nic nepomáhá, jakou léčbu doporučujete vy?
Dobrý den, zásadní je, zda máte či nemáte výhřez ploténky, což je třeba vyšetřit nejlépe MR. Jestli ano, jsou dvě hlavní cesty jak rehabilitovat. Je to nácvik metody Mc Kenzie a k tomu je třeba se naučit nějakou metodu na posílení břišního lisu a aktivaci bránice ( nejlépe DNS, Smíšek) .Cvičit je třeba denně a to několik měsíců, bez toho zlepšení nenastává. Základem je dobrý fyzioterapeut + správná diagnoza.