Modelace prsou

Dobrý den pane doktore,
přemýšlím o modelaci prsou, ale potřebuji poradit. Nyní mám košíčky tak D až E a prsa hodně povislá, ale ne v důsledku kojení ale už od puberty. Byla jsem už na jedné konzultaci v Opavě a tam mi doktor řekl, že doporučuje až po kojení. Bohužel s kojením to bylo horší, protože mám navíc i ploché bradavky takže dlouho trvalo než se malá přisála. Nemohla jsem kojit třeba v leže a navíc mám i takový psychický blok. Ale jelikož bychom chtěli ještě jedno miminko, tak jsem se chtěla zeptat jestli by modelace třeba nepomohla se miminku lépe přisát a i po psychické stránce nebo doporučujete opravdu až po dětech?
Děkuji a přeji hezký den, Iveta R.
Dobry den,
urcite preferuji osobni konzultaci,kdy bychom problali vse pro a proti. Je pochopitelne,ze dalsi kojeni muze povest k dalsimu poklesu prsou,takze otazkou,kdy dalsi tehotenstvi planujete,pokud v dohledne dobe,zak je lepsi s modelaci pockat. Pokud nemuzete ke konzultaci,tak lze emailem poslat fotky ke zhodnoceni. Prosim na email kliniky primo.

S pozdravem. Dr. Zakout,Cleopatra Clinic

Dobrý den paní Iveto. Já osobně se plastickým operacím prsou na naší klinice nevěnuji. Tyto operace provádějí naši specialisté Prim.Dr.Vřeský a Dr.Rozprým. K nim je třeba se objednat ke konzultaci . Obecně mohu ovšem zdělit , že modelace prsou se provádějí až po ukončení laktace a to ještě s několikaměsíčním odstupem od posledního kojení . Neupadejte však na mysli. Operace je možná a oba naši specialisté mají nádherné pooperační výsledky

S pozdravem Igor Janík
Modelace prsou nemá žádný funkční dopad na zlepšení funkce průběhu kojení, u něhož jsou problémy způsobeny plochými, někdy i vpáčenými bradavkami. Modelaci povislých prsou lze samozřejmě provést i před kojením. Modelace prsou tvorbu mléka neohrozí. Nicméně vzhledem k přirozenému chování prsou během těhotenství zde existuje dost vysoké riziko, že by modelovaná a zvednutá prsa mohla po následném kojení zase poněkud poklesnout, byť zcela jistě ne do původního stavu.
Závěr:
Pokud plánujete další těhotenství v dohledné době, pak vzhledem k výše uvedenému souhlasím s názorem kolegy, že ve vašem případě by bylo vhodnější modelaci prsou provést až po posledním dítěti. Nicméně, je tu ještě i psychická stránka věci, která může být rozhodujícím faktorem. Plánujete-li další těhotenství až za delší dobu, pak je na zvážení, zda k operaci nepřistoupit již dříve.
Zdravím Vás a děkuji za dotaz. MUDr. Otakar Lucák