Meralgia Paresthetica

1 Počet odpovědí:
Dobry den pani doktorko, jake jsou nejcastejsi/nejuspesneji lecebne postupy pri diagnose " meragia paresthetica" jako nasledek operace triselne kyly? Dekuji za odoved.
Dobrý den. Asi vám váš ošetřující lékař sdělil, že se jedná a kompresi nervus cutaneus femoris lateralis jizvou v oblasti třísla. Náchylnost k útlaku nervu mívají pacienti obezní, pacineti trpící diabetem, pacienti kteří nosí těsné kalhoty, ale i zdraví mladí lidé, kteří hodně běhají,...nebo těhotné. V první fázi je dobré vyzkoušet jedno balení léku Aescin 3x2 tbl. denně, který zmírňuje otok v místě útlaku nervu. Na jizvu a lokální otok se může zkusit působit laserem a ultrazvukem. Pokud tato léčba nevede ke zlepšení, pak se zkouší léčba určitými antiepileptiky, která by měla zabránit bolestivým výbojům. Pokud zaberou, užívají se několik týdnů až měsíců, pak se pozvolna vysazují. Nejčastěji jsou to léky s obsahem gabapentinu či pregabalinu. Pokud nemá tato léčba efekt, je možné nechat si aplikovat obstřik k nervu v oblasti třísla, tato metoda může být dlouhodobě účinná, někdy se musí obstřik po určitém intervalu opakovat. S pozdravem,
Věnceslava Svobodová