Manželský trojúhelník

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, ve své praxi jste se již jistě setkal s obdobným příběhem, který nyní prožívám já, chtěl jsem jen zjistit, zda jsem se rozhodl postupovat správně. V krátkosti co stalo:
Jsme manželé 21 let, máme dceru 16 let, oba zaměstnaní a dle mého nározu jsme žili ve spokojeném manželství, kdy ani jeden druhého nijak neomezujeme ve svých zálibách, výletech a návštěvách kamarádů. U své manželky jsem zjistil, že je mi asi 3/4 roku nevěrná s mužem, který se má každou chvíli rozvést. V prvních několika dnech od zjištění jsem zuřil, nevěděl jak dál. Musím přiznat manželku i po tolika letech miluji a vím, že i ona ke mne něco stále cítí. Navrhnul jsem tedy řešení, že dokud se nerozhodne, koho si vybere za budoucího partnera, aby se dál "scházeli" ale chci o schůzkách vědět a hlavně jsem se chtěl seznámit s jejím milencem. Po třech měsících se z nás více méně stali lepší známí, kdy podnikáme i společné výlety apod. Já i milenec víme, že s námi manželka intimně žije, kdy z mého hlediska je sex daleko lepší než dříve - má jiný náboj. Jenže mne stále užírá skrytá žárlivost a proto jsem po dlouhém vyjednávání s manželkou dohodl termín konečného rozhodnutí, kdo bude ten pravý a to za dva roky. Dokonce jsem uvažoval o společné domácnosti, abych zabránil oboustranné žárlivosti, což nyní je spíše technicky nereálné. Svěřil jsem se s problémem jen dvěma lidem, kteří mi tzv.klepou na čelo, rodina o ničem vůbec netuší.
S pozdravem a díky za Váš názor Jarda
Dobrý den Jardo,
Ve vztahu je možné vše co vyhovuje všem zúčastněným a pokud byste neměli 16 letou dceru, pak by vše záleželo na rozhodnutí vás tří dospělých.

Každý z nás hledí na svět jinou optikou, já osobně zastávám jednoduchý pohled na vztahy.
1. Rodina a především rodiče jsou sociálním vzorem dětí. Proto cokoli rodiče dětem ukáží, (děti neposlouchají, děti sledují chování svých vzorů) s tím se budou muset děti v budoucnu vypořádat. Buď takový koncept života přijmou, nebo se mu budou snažit vymezit. Bohužel snaha neopakovat život svých rodičů velmi často vede k jejímu opakování, např. dcery alkoholiků si velmi často vybírají alkoholiky.
2. Soužití partnerů by mělo mít jasně stanovené kompetence a Vy jste se po odhalení manželčiny nevěry začal chovat jako její rodič a převzal jste nad ní kontrolu. Tímto „tahem“ jste jí zbavil částečně zodpovědnosti za její chování a ona se může chovat jako dítě, které neví, co chce.
Váš příběh je velmi zamotaný a vyžadoval by nutně párovou terapii!
Například jste se nevědomky zavázal k bezvýhradnému tolerování dvou let manželčina paralelního vztahu a vůbec jste nezmínil, co se stane za dva roky, pokud se Vaše paní nerozhodne. Pokud bude i za dva roky v pozici dítěte, nebude mít žádnou motivaci k tomu, aby se rozhodla. A dále jste nezmínil, v jakém rodinném modelu chcete vychovávat svou dceru mezi jejím 16. a 18. rokem - jaký partnerský model má v dospělosti praktikovat?

Jardo, bez pomoci zvenčí je tato situace časovanou bombou. Myslete na Vaší dceru.