Je možné "získat" osteoartrózu při nadváze za 2 měsíce v uspěchané práci na nohou?

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,

je možné si ve věku 23let, při výšce 2 metry, váze 115kg, extrémním plochonožím a mírným genu valgum za 2 měsíce v uspěchané práci na nohou poškodit kyčelní i kolenní klouby až je z toho osteoartróza typu I a typu II?

Podle ortopeda mám typ I na obou kolenou, jedné kyčli, a typ II na druhé kyčli. Po 2 měsících v práci byly silné bolesti kyčle (u té kde je typ II).

Nebo si myslíte, že ta osteoartróza se spíše vyvíjela během let? Už od 14-15 let (možná i dříve) jsem trpěl obezitou. Když jsem se rozhodl hubnout, měl jsem 170kg. Na nohou jsem ale předtím nikdy tak dlouho nebýval tak jako nedávno v práci, 7-8 hodin denně po dobu těch 2 měsíců. Předtím to byly spíše jen 1-2 hodiny denně (cesta do školy a zpět,občas nějaká ta procházka,cesta k lékaři atd).

Problémy s klouby nikdy v minulosti nebyly.

Děkuji za odpověď.
dobrý den....obecně řečeno...kyčle a kolena jsou váhonosné klouby a obezita je rizikovým faktorem pro rozvoj artrózy těchto kloubů. Artróza Ist. je postižení minimální, lehké, nezávažné a bolet nemusí. IIst. již ano, ale příčin bolesti v kyčli je celá řada. JD