Jak na periorální dermatitidu?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den paní doktorko, trápí mě velmi periorální dermatitida. Diagnostikovala jste mi ji v říjnu 2015, předepsala mast Metronidazol, Vitella ictamo a krém Skin cap, pastu bez fluoru a obklady černým čajem. Zabralo to, z nejhoršího jsem byla venku. PD se mi však znovu rozjela v lednu, v období zkoušek, tudíž nejen stres, ale zaznamenala jsem i nejrůznější spouštěče - červené víno, alkohol všeobecně (mluvím zde o malém množství), překvapivě i mléčné výrobky! Vysadila jsem tedy vše (doposud zůstalo jen mandlové mléko a skin cap) a začala s nulovou léčbou. PD se zlepšila, ale jen na týden, po řeckém jogurtu jsem se osypala na tak, že jsem nemohla do společnosti. Objednala jsem se tedy ke kožní u nás v Uherském Hradišti a dělali mi test na Helikobaktera pylori. Nález negativní. Paní doktorka mi předepsala Entizol. Chtěla jsem se však objednat ještě raději k Vám a celý svůj problém prokonzultovat s Vámi. Jsem objednaná na 16.3., dřív máte plno. Doporučujete tedy používat do té doby Entizol? Víte, chci se PD nadobro zbavit, nechci jen mastičky, které PD zakryjí...pokud jsou mléčné výrobky, či pšenice jejími spouštěči, stanu se bezlepkovým veganem, pokud získám svoji pleť zpět.

Děkuji za odpověď,
Laura
Milá Lauro, Entizol tablety jsou opravdu volbou léčby při nezvládnutelné perior. dermatitis.
Zatím užívejte, hlavně žádné hormonální mastičky a uvidíme se v ordinaci. ZK