Jak dlouho tvrá studium

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat na studium psychiatrie. Jsem druhým ročníkem na gymnáziu a ráda bych si do budoucnosti vybrala toto povolání,ale málokdo mi řekne k této profesi více. Zajímalo by mě,jak dlouho trvá než tento obor vystuduji a následně budu moci začít pracovat. Hodně lidí tvrdí,že je to dlouhý proces,ráda bych se to dozvěděla od osoby,která toto vystudovala. Také si nejsem jistá fakultou,kdybyste mi mohl některou doporučit,byla bych jedině ráda. Děkuji předem.
Dobrý den.
Omlouvám se za prodlevu v odpovědi, nechodím na tento server a až dnes mne "automat" upozornil, že zde je váš dotaz.
K psychiatrické praxi se člověk dostane tím, že nejprve vystuduje medicínu (6 let studia všeobecného lékařství), získá tedy titul MUDr.
Poté nastoupí do praxe, rozhodne se pro psychiatrii a na psychiatrii začne i pracovat v pozici tzv. sekundárního lékaře v přípravě k atestaci v oboru psychiatrie.
Tato příprava je v současné době 5 letá, poté následuje atestační zkouška, jejímž složením získává lékař oborovou specializaci v psychiatrii a může dále v tomto oboru působit.
Takže po maturitě trvá cca 11 - 12 let, nežli se člověk stane lékařem - psychiatrem (ale to je stejné, jako v ostatních medicínských oborech.
S pozdravem
MUDr. František Matuška