Dobry den, okolo oci a na vicku i uvnitr se mi vytvorili svedive a bolestive pupinky. Mast s antibiotiky pomohla, ale nedostala jsem od obvodniho doktora odpoved co to je. Objevilo se mi to opet. Lecite take tyhle zalezitosti a nebo je nutne prohlidka u dermatologa? Take vidim nekdy rozmazane na prave oko. Po mrknani se to spravi, ale citim, ze oko neni uplne v poradku. Je nutna prohlidka u ocniho doktora? Dekuji. Lenka

Oční lékař
16 názor
Praha

Dobrý den. Příčinou vzniku takových kožních změn může být celá řada onemocnění. Infekce bakteriální, virová, alergická reakce... Podle léku, který Vás úspěšn zaléčil se to dá odhadnout obtížně. Záleží na klinickém obraze před léčbou a na diagnóze Vašeho lékaře, která vedla k výběru úspěšného léku. Jinak pochopitelně konzultace u dermatologa je vhodná. Zlepší-li se vidění oka po zamrkání, pak jako příčinu zhoršení vidění bych viděl narušení slzného filmu oka. V takovém případě se používají tzv. "umělé slzy" (k dostání v každé lékárně i bez předpisu). S pozdravem MUDr. Petr Novák Refrakční Centrum Praha

Oční lékař
10 názor
Praha

Dobrý den, pokud se Vám obtíže objevují opakovaně, je jistě vyšetření u očního lékaře vhodné. Tak jak své obtíže popisujete, mohlo by se jednat i o virový zánět, který může způsobovat komplikace na různých částech oka i do budoucna a léčba takového typu zánětu je i poněkud odlišná než při běžném zánětu spojivek. Přeji hezký den.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz