Impingement syndrom kyčle

1 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore.
Chtěla bych Vás požádat o radu a Váš názor. Byl mi diagnostikován impingement syndrom kyčle, nejprve mi byl doporučen přípravek Condrosulf, poté jsem podstoupila rázovou vlnu před třemi týdny, prozatím nepozoruji zlepšení. Při hledání informací o této diagnóze jsem se dočetla, že je vhodné včasné řešení, aby nedošlo až k artróze a následné výměně již celého kloubu. Zastáváte tentýž názor, případně specializujete se i na tento typ výkonu?
S poděkováním a přáním hezkého dne
S.
Dobrý den. Impingement syndrom kyčle je velmi obecný pojem. Pro vhodný způsob léčení je potřeba znát přesnější diagnózu. Ideální by bylo objednat se s dostupnou dokumentaci ( rentgenové snímky ) do ordinace ke konzultaci. Osvědčenou metodou léčby je především odborná cílená rehabilitace, případně operační řešení - ve většině případů při včasné diagnostice miniinvazivní – artroskopické. S Pozdravem MUDr. F. Picek.