Hydronefróza plodu - vyvolat uměle porod nebo ne?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám prosbu:
Jsem ve 37+ tt a byla mi teď podle UTZ určena diagnóza (resp. dítěti): oboustranná hydronefróza plodu. Podrobně: Eutrofický plod 3055g, 41.percentil, euhydramnion, m.m. dilatován do 54mm, Dilatace KPS vpravo 8mm, dilatace kalichů, Levá pánvička dilatována do 12mm, kalichy dilatovány, ztenčení kůry ledviny do 3mm, uretery bilat dilatovány do 5mm. Průtokové parametry v AU, MCA v normě. CPR v normě. Uterinní arterie s normálním tokem. Konzultován neonatolog pro vyjádřenou obavu z irevesibilnních změn, zejména levé ledviny plodu při setrvávání nebo progresi stavu doporučuje indukci porodu.
Můj dotaz je, o jak závažnou situaci jde a jestli je opravdu nutné vyvolávat porod uměle o 2-3 týdny dříve. Jde mi o přirozený porod, který má pro mě hlubší význam a měl probíhat v jiné porodnici jen za přítomnosti PA. Nevíme, jak dlouho tento problém už existuje a jestli je opravdu nutné dělat zákrok chvíli před spontáním porodem. Ale samozřejmě nechci nic zanedbat. Děkuji. Lenka
Dobrý den, z jednoho vyšetření se nedá usuzovat o možném vývoji nemoci, jsou nutné kontroly, doporučuji Vám kontaktovat dětského urologa a domluvit s ním další postup, Dr. Friedová