Dobrý den, z krevních testů mi bylo zjištěno zvýšené množství volného thyroxinu fT4, což zřejmě napo

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, z krevních testů mi bylo zjištěno zvýšené množství volného thyroxinu fT4, což zřejmě napovídá na zvýšenou funkci štítné žlázy..? Konkrétně pro fT4 Thyroxin je to 16.3 pmol/l a podle hodnot vedle by to mělo být mezi 7.6 až 16.1. Hodnota TSH je 1.9 mU/l (což je asi v norme když je vedle toho 0.38-4.50).Moje doktorka zatím nemá čas se mnou výsledky konzultovat, ale prozatím bych alespoň ráda věděla, jak je tento stav vážný a jak řešitelný. S žádnou nemocí se nelecim, je mi 21 let, antikoncepci neberu a ani cítím se vcelku dobře, jen mám celkem nadváhu (a zvýšený LDL cholesterol, 2.88 mmol/l). Jsem vegetarianka, snažím se o veganstvi, pokud to má nějaký význam v diagnóze. Prosím co může být příčinou? Jsou ty hodnoty fT4 špatné? A do té doby než bude mít má doktorka čas, co můžu dělat pro zlepseni? Děkuji za odpověď
Velmi pravděpodobně je vše zcela v pořádku a jedná se jen o nevýznamnou změnu. Zopakovala bych odběr krve s odstupem dvou měsíců nebo pokud by se vyskytly nějaké potíže.
Dr. Weichetová, Klánovice