Dobrý den, věnoval jsem se fitness, ale teď se nějakou dobu se potýkám s několika problémy na svém t

6 Počet odpovědí:
Dobrý den, věnoval jsem se fitness, ale teď se nějakou dobu se potýkám s několika problémy na svém těle a už začínám být bezradný. Problémů mám hned několik. Začal bych asi slabým corem.. Vlastně celé břicho mi drží přímý sval břišní a šikmáky a core svaly jsou ochablé. Dále moje záda. To je opravdu katastrofa.. 1. Velký horní trapéz a střední+spodní jako by nebyl a pak také latissimy, které tam taky vůbec nejsou vidět.. Dále třeba velké přední a střední rameno a zadní malé. Když se snažím cvičit záda, tak mi ramena jdou automaticky do interní rotace a pak to bolí, takže to nedělám.. A také, když stojím a dám lopatky k sobě, tak mi ve předu vylezou žebra + mám od narození málo svalů ve střední části hrudníku, ale to mě teď trápí asi nejméně.. Určitě brzy navštívím nějakého fyzioterapeuta, ale bych bych teď rád za nějakou radu. Děkuji mnohokrát, Tomáš.
Dobrý den Tomáši,
dle popisu je Váš svalový systém celkem nevyvážený, což pak způsobuje další obtíže. Některé problémy mohou vycházet již z vývoje po narození, jiné až způsobem tréninku.
Doporučuji podrobné vyšetření fyzioterapeutem a navržení konkrétního kompetenčního cvičení.Dále bude nutné i systémově změnit dosavadní trénink, který dysbalance podporuje.
S pozdravem,Petra Krtičková