Dobrý den, věnoval jsem se fitness, ale teď se nějakou dobu se potýkám s několika problémy na svém těle a už začínám být bezradný. Problémů mám hned několik. Začal bych asi slabým corem.. Vlastně celé břicho mi drží přímý sval břišní a šikmáky a core svaly jsou ochablé. Dále moje záda. To je opravdu katastrofa.. 1. Velký horní trapéz a střední+spodní jako by nebyl a pak také latissimy, které tam taky vůbec nejsou vidět.. Dále třeba velké přední a střední rameno a zadní malé. Když se snažím cvičit záda, tak mi ramena jdou automaticky do interní rotace a pak to bolí, takže to nedělám.. A také, když stojím a dám lopatky k sobě, tak mi ve předu vylezou žebra + mám od narození málo svalů ve střední části hrudníku, ale to mě teď trápí asi nejméně.. Určitě brzy navštívím nějakého fyzioterapeuta, ale bych bych teď rád za nějakou radu. Děkuji mnohokrát, Tomáš.
Dobrý den Tomáši,
dle popisu je Váš svalový systém celkem nevyvážený, což pak způsobuje další obtíže. Některé problémy mohou vycházet již z vývoje po narození, jiné až způsobem tréninku.
Doporučuji podrobné vyšetření fyzioterapeutem a navržení konkrétního kompetenčního cvičení.Dále bude nutné i systémově změnit dosavadní trénink, který dysbalance podporuje.
S pozdravem,Petra Krtičková

Dobrý den, Tomáši,
za sebe preferuji na fyzioterapii nejprve zjištění příčiny bolestí a cvičení pro odstranění bolestí a až následně řešení svalových dysbalancí. Záleží na Vás, kdy se stav rozhodnete řešit.
S pozdravem,
Jitka Laliková Šerclová
Dobrý den Tomáši, vaše svalová dysbalance a následné bolestivé projevy mohou mít více příčin a těžko je popsat bez předešlého vyšetření. Proto by bylo vhodné navštívit odborníka, který by Vaší situaci vyhodnotil a následně by podle ní postupoval. S pozdravem, Monika Brožová
Dobrý den, Tomáši, stejně jako kolegyně Jitka Láliková Šerclová preferuji na základě vyšetření najít zdroj bolestí a teprve poté řešit případné svalové dysbalance. S pozdravem, Ludmila Švarcová
Hezký den Tomáši,
poměrně přesně a pěkně popisujete obtíže a lze usuzovat, že potíže spolu souvisí, že se nejedná o několik různých problémů, ale pravděpodobně o jeden, který se rozvíjí a šíří tělem. Nicméně jak popisují kolegyně, je nutné vyšetření a následné řešení problému, takto na dálku nelze doporučit konkrétní účinné cvičení nebo opatření. Doporučení tak zní - oslovte fyzioterapeuta, kterému budete důvěřovat a pusťte se do práce :-) s pozdravem Pavla
Hezký den Tomáši, obtíže které popisujete (přeposilovaný přímý břišní sval, přední delty, trapéz). bych zařadil mezi dost typické problémy vzniklé nesprávným posilováním. Jak psaly kolegyně, tak je však otázkou, jestli jsou příčinou vašich bolestí. To by určil fyzioterapeut... Možná by pro vás ale předtím byla schůdnější cesta pracovat klidně i ve fitku právě na vámi zmíněných problémech (s těmi by vám klidně mohl pomoci i dobrý fitnesinstruktor...) Tedy vyladit alespoň ty základní dysbalance, které jste jmenoval. Tedy na břiše dodělat šikmé břišní svaly, na ramenou i střední a zadní porci deltu a najít si něco o relaxačních cvicích na trapéz (do googlu zadejte "PIR trapéz" a podobné varianty). Už i to by vám mohlo přinést úlevu...