Dobry den,v únoru jsem měla anginu. A teď v dubnu mám zase anginu. Chtěla jsem se zeptat,jestli to je normano do měsíce dostat znovu. Dostala jsem silnější antibiotika,ale již 4.den mě lehce boli v krku a mám kasel,kde vykaslavam Hleny. Budu rada když mi jakoliv poradíte děkuji.
Aleš Zlámal
Aleš Zlámal
praktický lékař
Kolín
Dobrý den, bude třeba udělat výtěr z krku na kultivační vyšetření a dle citlivosti nasadit adekvátní antibiotikum.

Alena Homolková
Alena Homolková
praktický lékař
Brno
Možná by bylo dobře odebrat zánětlivé parametry-FW,CRP,ASLOí

Jaroslav Chytil
Jaroslav Chytil
praktický lékař
Prostějov
Dobrá den,to že máte znovu anginu celkem není nic zvláštního, zřejmě nebyla ta první doléčená adekvátně nebo někdo z Vašich blízkých může být bacilonosič. Píšete, že máte kašel. To není příliš zvyklé k angině, spíše se ve Vaše případě bude jednat o virovou superinfekci, kterou jste si způsobila léčbou první infekční ataky, druhá se spustila snížením imunity a ztrátou saprofytických kmenů bakterií, která máme v krku a přitom nezpůsobí nemoc.

Sabina Králová
Sabina Králová
praktický lékař
Domoušice
Kloním se k předchozím názorům doplnila bych krevní obraz +diff výtěr z krku ev Mykoplasmata a Chlamydie

Josef Štolfa
Josef Štolfa
praktický lékař
Praha
Neviděl jsem Vás při prvním ani při druhém onemocnění, takže jsem nucen věřit, že se jednalo skutečně o opakovanou angínu. Velká pravděpodobnost ovšem je, že možná ne v každém případě se jednalo o opravdovou angínu, tedy zánět mandlí. V každém případ by Vám Váš lékař měl sdělit na základě čeho tuto diagnózu stanovil, popřípadě potvrdil. Angína se poměrně snadno pozná a většinou nevyžaduje žádná zvláštní diagnostická doplňující vyšetření. V případě že se stav opakuje, pak je doplňující vyšetření ve smyslu CRP, případně i staré dobré sedimentace, krevního obrazu a výtěru z krku namístě. Test na chlamydie Vám nic významného k Vašemu aktuálnímu onemocnění nedá.

Jiří Danda
Jiří Danda
praktický lékař
Blansko
Není třeba něco dodávat k radám kolegů.Pokud bydlíte v okolí Blanska, můžete se objednat k vyšetření.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se