Dobrý deň, v tehotenstve ma trapilo svedenie tela doktori to pripisovali k teh.cukovke. Na poradni v

1 Počet odpovědí:
Dobrý deň, v tehotenstve ma trapilo svedenie tela doktori to pripisovali k teh.cukovke. Na poradni v pondelok zistil dr, že nemám plodovu vodu (neodtiekla mi), utorok ma hospitalizovali a po niekoľkých vyvolávačkach a H.hmate som rodila až v sobotu. Plodová voda sa netvorila, podla ultrazvuku bola v nemeratelnom množstve. Som 8 mesiacov po pôrode a stále ma trápi svedenie tela. Najviac chodidlá, stehná, prirodzenie. Už ma 5x liečili na svrab som bezradná. Nemôže súvisieť vyššie popisované s mojím problémom. A zaujímalo by ma koľko môže byť plod bez plodovej vody? (Dcéra je zdravá, ale keď to niekde poviem tam mi neveria) ďakujem.
Dobrý den,
bohužel pro Vás nemám požadovanou odpověď ohledně svědění.
Ohledně množství vody plodové, stává se, že ji ubývá. Její množství se sleduje pomocí ultrazvukového vyšetření nebo pomocí zevního měření obvodu bříška, které souvisí se správným růstem plodu, pokud se obvod nezvětšuje tak jak má, můžete být porodní asistentkou odeslána na podrobnější kontrolu k lékaři.
Na počátku těhotenství se voda plodová tvoří z vaší, tudíž mateřské plazmy. Později ji produkuje plod filtrací přes ledviny. Přes které i filtruje již vytvořenou vodu plodovou tím, že ji polyká -> filtruje v ledvinách -> a následně vymočí.
V některách případech ubývá vody plodové ke konci těhotenství. Tyto těhotenství jsou více sledované a kolikrát právě vyvolávané dříve.