Dobrý den, v roce 2007 jsem utrpěla v zaměstnání (Anglie, pracovní jezdec aošetřovatel koní) úraz h

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
v roce 2007 jsem utrpěla v zaměstnání (Anglie, pracovní jezdec aošetřovatel koní) úraz hlavy, převrátil se se mnou kůň s vysokého postavení na zadní, dopadl na mě, zůstala mi pod ním pravá noha, zátylkem jsem se hodně práskla o zem.
Byla jsem v bezvědomí a asi 15 minut ochrnutá od krku dolů, tělo mě po probrání neposlouchalo. Zaměstnavatelmě ale poslal domů. Doma jsem strávila v bezvědomí dlaších cca 29 hodin. Od cca 4-5 pátého dne od incidentu a
se můj stav začal postupně horšit ve smyslu čím dál nižší schopnosti se soustředit na práci, účelně si ji zorganizovat a narůstající
ůzkozti až do konečné nespavosti a úplného vyčerpání, s myšlenkami na sebevraždu cca 3 týdny od nehody. Byla jsem přijatá do nemocnice s diagnózou "střední až těžká deprese" a dostávala jsem antidepresivní léčbu. Jsem od r.2010 v invalidním důchodu, koncem 2011 mi byla dianistikovaná bipolární porucha, do loňského roku jsem byla nezaměstnatelná.
Chci se zeptat: může klinický obraz nějakého (jakého?) mozkolebního poranění imitovat klinický obraz deprese? Existuje nějaké vyšetření, které by bylo schopno prokázat starší mozkolební poranění? Bojuji o uznání trvalých následků (špatně se soustředím, nezvládám multitasking, obtížně přenáším pozornost z jedné činnosti na druhou, otáčí se mi spací rytmus...), případně nesprávné určení primární diagnózy.
Děkuji.
Deprese asi nesouvísí s nitrlebním poraněním