Dobrý den, v posledních 5 dnech vstávám pravidelně (+- nějaká minuta) okolo 5h ranní. Zhruba od

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
v posledních 5 dnech vstávám pravidelně (+- nějaká minuta) okolo 5h ranní.

Zhruba od začátku října jsem chodil spát kolem 22-23h a vstaval s budíkem (zhruba 6:00 - 6:30) v pracovní dny a o víkendu (7:30-8:00). Nyní však je jedno v kolik jdu spát (22-24h) a budím se velmi rychle sám bez budíku kolem 5h (i o víkendu - o něm to začalo).

Na internetu jsem četl že by to mělo něco dělat s psychikou a nejsem si vědomi že by mě něco stresovalo či tak něco.
dobrý den, váš spánek vám může každý jen závidět, většina hůře spících lidí se budí mnohem dříve v noci i několikrát za noc, toto se samozřejmě děje s přibývajícím věkem, biologické hodiny zkrátka ničím neošálíte, pokud se mozek rozhodne že je 5 hodin ráno vyspaný, tak prostě více spát nepotřebuje a musíte to tak respektovat, jakékoliv prodlužování spánku léky se většinou velmi vymstí závislostí a zatím nemáme žádný zcela bezpečný lék na spaní a pokud si jej lidé berou, tento spánek zdaleka nepřinese stejně kvalitní odpočinek a úlevu pro mozek jako spánek který léky ovlivněn není... takže nejlepší radou je poslouchat své biorytmy a co nejméně je narušovat, tedy zbytečně neponocovat a ráno nevylehávat, tedy chodit spát a vstávat tak jak si naše tělo samo říká a pokud možno stále v přibližně stejnou dobu, ať pátek nebo svátek... tím si pomůžete preventivně do budoucna nejvíc, jinak se poruchy spánku budou samozřejmě časem zhoršovat a s věkem je to bohužel i do určité míry "normální", pokud nemáte stres, tak je to samozřejmě jen dobře, pokud se lidé budí ( nervama ) stresem v noci, tam samozřejmě je vhodné vyzkoušet bezpečná antidepresiva, děkuji.