Dobrý den, v 18ti letech jsem po jistých problémem měla diagnostikovanou tetanii. Dlouhé roky jsem m

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, v 18ti letech jsem po jistých problémem měla diagnostikovanou tetanii. Dlouhé roky jsem měla poměrně klid od záchvatů, ale poslední dobou se můj stav zhoršil. Začalo to tinitusem a závratí, které jsem díky betasercu do jisté míry překonala (proběhlo vyšetření) , problém v rovnovážném centru. Tento stav se o dost zlepšil díky těmto práškům , ale poslední 3 měsíce pozoruji zhoršeni - v noci se budím s bušením srdce, občas i závratě, problémy s usínáním , těžko se mi dýchá - pocit, že se nemohu nadechnout bez toho abych nad tím neuvažovalo, brnění prstů, střídání tepla a zimy v celém těle, pocit těžkých rukou.. Děje se mi to pouze v noci - vždycky když se snažím usnout. Poté stav kolem 2-3 ranni ustoupí a já usnu. Když si jdu lehnout přes den, je všechno v pořádku. Piji magnosolv, beru teď vit B ... Nevím jak dále stav zlepšit, ale je to velmi nepříjemné a strach z toho, že bych si v této době musela volat záchrannou službu to vše jenom umocňuje. Lze tyto problémy přičítat spíše tedy psychické stránce? Děkuji a budu ráda za každou radu.
Rozhodně jde o psychosomatický problém.
Důsledek prim. nějakého zdrav. problému a následných obav ze zhoršení či komplikací.
Kdyby šlo o vážnou věc, projevila by se jistě i během dne a častěji.
Když ulehnete, je ticho, nejste ničím zaujatá, je prostor na leccos, co se honí hlavou.
Latentní tetanie není nebezpečná, třeba si to uvědomit, užívat to Magnesium 1000 mg denně,případně dýchat do pytlíku.