Dobrý den, v 07/2017 diagnostikována Autoim thyreotida s hraniční hypofcí, vysoký titr protilátek.

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
v 07/2017 diagnostikována Autoim thyreotida s hraniční hypofcí, vysoký titr protilátek. Z důvodu plánovaného těhotenství nasazena léčba euthyroxem nejprve 25 denně, následně 50 denně.
V 12/2018 hodnota TSH 4,73. Z důvodu plánovaného IVF dávkovaní navýšeno na střídavě 50 a 75. IVF neúspěch.
V 06/2019 hodnota TSH 3.81. Z důvodu plánovaného KET euploidní blastocysty a zhoršení nálezu na UTZ navýšeno na 5x týdně 75, 2x týdně 50.
V 07/2019 hodnota TSH 5.05 v 6.tt. Dávka navýšena na 75 denně. Kontrola TSH za 6 týdnů.
Všude čtu, že hodnota nad 2,5 znamená vyšší riziko potratu a tak se bojím, jestli dávka nebyla navýšena málo a kontrola není za moc dlouho. Těhotná jsem poprvé, embryo kvalitní a geneticky v pořádku, tak nechci nic podcenit. Je mi 30 let. Prosím o Váš názor.
Děkuji. R.
Přimlouvám se za navýšení Euthyroxu na 9 tablet á 75 ug týdně a časnější kontrolu za 3-4 týdny.
Dr. Weichetová