Dobrý den, už několik let mám problémy...ploténky na krční i bederní páteře...netlačí na nerv. Záda

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
už několik let mám problémy...ploténky na krční i bederní páteře...netlačí na nerv. Záda bolely ale nebylo to tak hrozné...pomohly rehabilitace. Před dvěma lety se stav zhoršil migrény nebo stálá bolest hlavy (ct mozku v pořádku), bolest nohou, kloubů a ramene. Po roce krevní testy zjistily boreliozu a plicní chlamydie. Přeléčeno antibiotiky ale zdravotní stav stejný. Denně ranní ztuhlost, bolest nohou nártů kolen, bolest kyčle a bedra, bolest krční páteře a pokud nemám migrénu tak mě bolí hlava skoro každý den. Práci jsem musela změnit nezvládla jsem ji vykonávat...byla dost fyzicky náročná a po práci mě bolel celý člověk a nebyla jsem schopna nic dalšího udělat doma. Po revmatolog. stránce jsem v pořádku a vše se svádí na záda, ale problémy se zády mám 13 let a tento stav je poslední asi 2 roky. Tak bych se chtěla zeptat co jiného by to mohlo byt. Četla jsem o fibromyalgii a podle příznaků sem se tam našla...nevím co jiného, tento stav mě už nebaví pořád mě něco bolí a připadám si jako hypochondr. Děkuji
Dobrý den,
může se skutečně jednat o fibromyalgie. Doporučila bych ještě imunologické vyšetření. Bolesti je možné zkusit ovlinit léky (např.mirtazapin nebo pregabalin)
Zdravím
Dana Halbichová