Dobrý den, různě se dočítám, že dentální hygiena je bezbolestná. V mém případě bylo ošetření bez ob

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
různě se dočítám, že dentální hygiena je bezbolestná. V mém případě bylo ošetření bez oboustranné svodné anestezie nemožné, Citlivé byly prakticky všechny zuby i při ošetření ultrazvukem. I přes anestezii byly některé zuby mírně citlivé. Dásně krvácí asi poslední dva roky, začalo to po menopauze.Protože bolí i některé mrtvé zuby a zuby před časem spravené, opakovaně se kazí a ulamují, vypěstovala jsem si i silnou stomatofobii. A to nemluvím o výdajích, které jsem již investovala do ošetření na soukromé klinice a výsledek stále stejný. Nyní mám absolvovanou dentální hygienu, ale mám opravdu panický strach z ošetření kanálků či jiných výkonů. Máte prosím někdo zkušenost s takto "hypersenzitivní" pacientkou a poradíte mi, jak problém vyřešit? Předem děkuji za vaše vyjádření.
Dobrý deň, áno, máme aj “hypersenzitívnych” pacientov. Bohužiaľ, prah bolesti je u každého človeka iný – niektorí ľudia potrebujú oveľa silnejšie dávky anestézie. Je potreba to vopred ohlásiť, aby sme s tým počítali.
V každom prípade verím, že aj Vaše zuby sa dajú prijatelne ošetriť.