Dobrý den. Rád bych se prosím Vás zeptal na svůj zdravotní neduh. Jsem na invalidním vozíku, mám do

1 Počet odpovědí:
Dobrý den.
Rád bych se prosím Vás zeptal na svůj zdravotní neduh. Jsem na invalidním vozíku, mám dost znatelnou skoliózu páteře. Nedávno mi zjistili v pravé ledvině několik ledvinových kamenů (velikost 24, 18, 14 a 10 mm). Všechny jsou vidět na rentgenu, takže jsou prý ze šťavelanu, který prý nejde rozpustit na písek. Chtěl jsem se zeptat, zda to skutečně nejde nějak rozpustit přesličkou, zlatobýlem a podobně. Pak bych se chtěl ještě prosím zeptat na rozdrcení kamenů ultrazvukovými nárazovými vlnami. Na internetu píší, že se to nemá dělat u lidí s problémy s páteří. Co tam přesně hrozí za problém?
Předem moc děkuji za odpověď.
Dobrý den.
Tenot problém je typický pro vozíčkáře, tedy že mají vyšší vyskyt lithiasy / kamenů / v moč. cestách. Stran řešení jsem skeptický k tomu co popisujete. Nicméně jako vozíčkář, by jste měl mít zajištěnou urologickou péči, tedy tam bych ten prosbém, přednesl. Pokud nemáte urologa, tak by jste měl nějakého v místě bydliště kontaktovat.
Hezký den Tomáš Novotný