Dobry den, prosim o radu. Jiz vice jak rok se potykam s takrka permanentnim "nachlazenim". V kvetnu

1 Počet odpovědí:
Dobry den, prosim o radu. Jiz vice jak rok se potykam s takrka permanentnim "nachlazenim". V kvetnu mi po takoveto viroze zustal suchy stekavy kasel 3 mesice (ORL v poradku, prakticky lekar mi pri nekolika CRP - rozmezi 5 az 20 nasadil troje antibiotika). Kdyz kasel neustaval, poslal me na plicni (rtg ok) a byl mi na alergologii predepsan Airflussan, astma ani alergie ale potvrzeny nebyly. Po mesici na dovolene v zari kasel sam ustal. Nyni uz mam opet temer 14 dni kasel, z pocatku klasicka zluta ryma, ted uz jen neustavajici nutkavy kasel s obcasnym vykaslanim zluteho hlenu - CRP 12,Stoptussin, Pamykon, zodac, salvej - nic nepomaha, bez teploty. Me uz napadly i plicni chlamydie nebo slaba imunita, ale krevni testy na bunecnou imunitu mam take ok. Na koho se mohu obratit??? Budu vdecna a moc dekuji za jakoukoli radu!
dobrý den, váš příběh je bohužel smutným typickým příkladem podlomené imunity způsobené opakovaným podáváním antibiotik, včetně těch lokálních ( Pamycon ) atd., takže jediná cesta "ven" spočívá v odeznění a vytrvání, je lhostejno zda se jednalo o chlamydie či černý kašel, cokoliv by v podstatě mělo být již přeléčeno ( záleží na skladbě použitých antibiotik, škoda že nepíšete která to konkrétně byla, napište mi to na folprecht@volny.cz ), rovněž bohužel žádné vyšetření nemůže zcela vyloučit astma, to je bohužel naprostý blud, astma nemá žádnou metodu kterou je možno takovou nemoc zcela vyloučit či potvrdit, vždy jde jen o typické příznaky, co kašel vyvolává (pyl, prach, plísně, smog atd. ) , noční záchvaty kašle s pískáním průdušek a podobně, počínající či mírné astma prostě nijak prokázat vyšetřením nelze, až po delší době když vzniknou následkem neléčeného astmatu prokazatelné změny, resp. zhoršení plicních funkcí, pro vás je typické že v létě byly asi potíže minimální, a se zhoršením počasí, ofouknutím, virózami, možná s i se začátkem topení, zhoršením smogu, menším větráním místností atd. se problém zase projevil, případně používáním či vystavení klimatizace, častou příčinou je třeba plíseň v bytě či dřevomorka v trámech a dřevostavbách, na všechna tato rizika musíte myslet a pokud možno je odstranit a samozřejmě se pokud možno vyhýbat antibiotikům ( a dávat je jen v opravdu nutných případech ) aby se vaše imunita zlepšila a vaše odolnost vůči nepříznivým vlivům okolí tím pádem také, takže chce to trpělivost, nechat si pro jistotu udělat celkové odběry, což asi máte, lépe se takovými stavy "prokašlat" bez antibiotik jen s kapkami, jezdit v létě k moři a otužovat se a vaše odolnost se jistě zlepší, děkuji za pochopení.