Dobrý den, prosím můžete mi říci něco k nálezu z MR? ,, Lordosa je prohloubená, L5 posunut mírně dor

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, prosím můžete mi říci něco k nálezu z MR? ,, Lordosa je prohloubená, L5 posunut mírně dorzálně. Obratlová těla jsou zvyklé konfigurace, v etáži L 3/4 se dorzálně podél krycích lišt zobrazují přestavbové změny typu Modic II , v L4/5 přestavbové změny Modic I, jinak signál obratlů přiměřený. Sledovatelné jsou spondylosní a spondylartrosní změny. Disky L 2-5 jsou hypointenzní, snížené. Vyklenují se 2-3mm intraspinálně, působí mělké imprese na stěně durálního vaku. Ploténka L4/5 zasahuje značně vpravo foraminálně, naléhá na kořen L4 I.dx. Nelze vyloučit intraforaminyální sekvestraci.Disky L1/2 a L5/S1 jsou hydratované, , intraspinálně neprominují.Páteřní kanál není primárně zůžen,kaudál úsek míchy má normální konfiguraci, homogenní signál.''
Již několik let trpím bolestmi bederní páteře. Chodím na neurologii. Pan doktor u něhož jsem byla poprvé mi doporučil od bolesti paralen. Delší dobu jsem chodila pouze k obvodní lékařce. Brala jsem léky na bolest a absolvovala několik sérií injekcí na 5 dní. Pro bolest vystřelující do pravé nohy a omezený pohyb.Nyní chodím k neuroložce ta mě po více než roce poslala na MR. Přišla jsem k ní s tím,že cítím tlak v pravé noze a občas brnění až k prstům u nohy. Mezi tím jsem obden dostávala injekce od bolesti 10x.Bohužel bolesti přetrvávají. Říkala mi o možnosti infůze. Této léčby se obávám z důvodu, že žpatně snáším silnější léky. Můžete mi prosím laicky napsat obsah z MR a popřípadě co s tím? Moc děkuji. Ivana F.
Jedná se o degenerativní změny meziobratlových plotének, od 40 let časté alehký tlakovými změnami na nervové kořeny. Vhodná rehabilitace, lehká antirevmatika.