Dobrý den, předem se omlouvám za dlouhý dotaz. Již dlouhou dobu mám výtok (ale byl to takový ten normální, který mají ženy normálně jako “zvlhčování”), nedávno (asi 2 týdny zpátky) se k němu ale přidalo i svědění stydkých pysků. Plánuji s tím jít ke gynekologovi. Teď mám ale obavy, že mám ještě něco jiného než nějakou třeba kvasinkovou infekci, protože jsem před dvěma dny měla nechráněný orální sex (já jemu). Toho muže znám a spal prý zatím jen s jednou holkou a říká, že jsem od něj nic chytit nemohla. Každopádně i přes to mi to vrtá hlavou, protože jsem měla hned den po tom orálním sexu trochu nateklé uzliny pod bradou a u čelisti (nebolí mě v krku - bolí jenom při nahmatání) a přijde mi, že můj výtok začal trochu jinak zapáchat (není to vyloženě nějaký nepříjemný zápach - spíš takový jiný, na který nejsem zvyklá, ale možná že to není něco špatného). Může to být samozřejmě “náhoda” a možná to je začátek angíny, ale i tak mám strach. Jsem ještě panna a tohle bylo poprvé, co jsem něco takového dělala. Myslíte si, že to můžou být znaky nějaké pohlavně přenosné choroby nebo že se bojím zbytečně? Popřípadě po jaké době a k jakému doktorovi bych měla jít na vyšetření (gynekolog/dermatovenerolog)?
doporučuji gynekol. vyš. včetně odběru kultivace, podle nálezu ev. přeléčení, k Vašemu praktickému lékaři zajděte po výsledcích gynekol. vyš.

Myslím, že se nejedná o pohlavní chorobu, ale udělal bych sedací koupel v hypermanganu a pokud otok a pálení zevních pohl. orgánů neustoupí tak návštěvu u gynekologa
V každém případě bych doporučil šetrné gynekologické vyšetření minimálně MOP, ev. kultivaci. Dle výsledku pak ev. léčbu a vyšetření dalších odborníků bude-li indikováno. Jako první pomoc bych doporučil zevně antimykotickou mast nebo krém., kterou lze bez předpisu koupit v lékárně.
Neprovozuji online poradnu, nase pacientky prijdou do sve ordinace k reseni svych obtizi.
Rovněž doporučuji conejdříve navštívit gynekologa, provest kultivaci včetně MOP a Ph fluoru. Dle výsledků léčbu , pro zklidnění
otoku genitálu zatím antimykot. léčbu ( krémy na mykozu dostupné v lékarně bez rp).