Dobrý den, před týdnem jsem si narazil zápěstí a v nemocnici jsem dostal běžně doporučené postupy ( nosit ortézu, nenamáhat a chladit ) mám tedy 2 otázky : Do jaké doby mám nosit ortézu a do jaké doby mám chladit zápěstí. Ortézu nosím neustále, akorát si ji párkrát za den sundám a snažím se rehabilitovat, tak aby to nebolelo . A chladil jsem, aby mi nevznikl otok a zmírnil bolest. Což teď už nehrozí. Díky za odpověď a přeji hezký den.
Jan Novák
Jan Novák
Praha
Dobrý den, je obtížné Vám odpověďet přesně, protože jsme Vaši ruku neviděli a nevyšetřili ji. Proto bude nejrozumější se řídit doporučením toho, kdo Vám ortézu nasadil a tím, jak bude zápěstí bolet. Rhb do bolesti a chladit je skvělý začátek. Chladit ruku doporučuji do té doby, dokud Vám to bude přinášet úlevu a budete mít pocit, že je naražené místo teplejší než okolí. Není třeba to přehánět. Tělo je výborně vybaveno, aby si s podobnými úrazy poradilo během několika málo týdnů. Zdraví Jan Novák

Barbora Pyšková
Barbora Pyšková
Praha
Dobry den, jak zminuje kolega Jan novak, nelze rici presne po internetu. Nejlepe objednat se na fyzioterapii. Hezky den.
Zveme vás na návštěvu: fyzioterapie - 1000 kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

Petr Šádek
Petr Šádek
Praha
Dobrý den, pouze bych doplnil - ortéza má typicky za cíl oblast zpevnit a zamezit nevhodným pohybům či zátěži, tudíž během dne je vhodné řídit se pokyny, které jste dostal a sundat ji v případě, že oblasti nehrozí výše zmíněné věci. Stran chladu - pokud vnímáte oblast jako bolestivou a a teplou, lze chladit, jinak netřeba (naopak se leckdy používá teplo pro podporu prokrvení a hojení). Jinak jak píše kolega, tělo umí tyto věci hojit poměrně dobře v řádu několika týdnů (3-4), tam bych viděl i horizont ortézy.

Petr Gloza
Petr Gloza
Krnov
Dobrý den, souhlasím s kolegy. Můj názor je, že pokud nedošlo k podvrtnutí nebo natažení vazů a zápěstí je pouze naražené, tak má smysl nosit ortézu třeba jen 3 dny, dále spíš jen jako kompresi k prevenci zhoršení otoku při svěšení končetiny a jako prevence bolesti při náhodném kontaktu/udeření se o nějaký předmět v okolí, nebo jako fixace při nějaké činnosti, která by bez ortézy vyvolávala bolest. Jinak několikrát za den zápěstí volně rozcvičovat do nebolestivých rozsahů a chladit, pokud bude oblast teplejší nebo/a oteklá. Jako lepší alternativu ortézy lze zvolit kineziotape, v počátcích na otok lymfatický tejp. Dalším doplňkem k urychlení hojení může být také homeopatický lék Arnica montana 9CH,... S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se