Dobrý den, před týdnem jsem si narazil zápěstí a v nemocnici jsem dostal běžně doporučené postupy (

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, před týdnem jsem si narazil zápěstí a v nemocnici jsem dostal běžně doporučené postupy ( nosit ortézu, nenamáhat a chladit ) mám tedy 2 otázky : Do jaké doby mám nosit ortézu a do jaké doby mám chladit zápěstí. Ortézu nosím neustále, akorát si ji párkrát za den sundám a snažím se rehabilitovat, tak aby to nebolelo . A chladil jsem, aby mi nevznikl otok a zmírnil bolest. Což teď už nehrozí. Díky za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den,
je obtížné Vám odpověďet přesně, protože jsme Vaši ruku neviděli a nevyšetřili ji. Proto bude nejrozumější se řídit doporučením toho, kdo Vám ortézu nasadil a tím, jak bude zápěstí bolet. Rhb do bolesti a chladit je skvělý začátek. Chladit ruku doporučuji do té doby, dokud Vám to bude přinášet úlevu a budete mít pocit, že je naražené místo teplejší než okolí. Není třeba to přehánět. Tělo je výborně vybaveno, aby si s podobnými úrazy poradilo během několika málo týdnů. Zdraví Jan Novák