Dobrý den, Před rokem jsem vysadila antikoncepci. Od té doby mám veliké bolesti při menstruaci. Ano

3 Počet odpovědí:
Dobrý den,
Před rokem jsem vysadila antikoncepci. Od té doby mám veliké bolesti při menstruaci. Ano vím, že antikoncepce bolesti snižuje. Už 2x jsem byla vyšetřovaná u své lékařky. Dělala mi ultrazvuk a říkala, že nevidí, žádné cysty, myomy nic co by to mohlo způsobovat. A že to bude tím, že antikoncepce mi bolesti snižovala.
Ale ty bolesti jsou opravdu veliké. Takové křeče, chvíli nic, pak mám křeče, pak to povolí a zachvíli začne znovu. Bohužel mi na to nepůsobí žádné analgetika prodejná. Ani algifen který mi předepsala lékařka nepůsobí. Zkoušela jsem přírodní čaje-kontryhel, maliník. Lékařka mi i doporučila mastodynon, že prý může zlepšit hormony v těle. Nic. Bolesti mě obtěžují přes den, a v noci mě budí i ze spaní. První den i mám průjem a pocit na zvracení (což je při menstruaci i normální). Paní doktorka mi provedla ultrazvuk jak píšu výše a sdělila, že někdo bolestivou menstruaci má.
Je nějaké možnosti vyšetření jak zjistit proč? Krev nebo něco takového? Opravdu ty bolesti jsou veliké. Antikoncepci brát nechci s manželem se snažíme 5 měsíců o miminko.
Poslední dobou je má menstruace i slabá , že není zapotřebí moc měnit hygienické pomůcky. A když jdu na toaletu tak při vykonání malé potřeby tak vidím v míse nebo i na papíru malé cucky krve.
Trochu se obávám té všude uvádějící se endometriozy, která se bohužel dá zjistit pouze laparoskopicky.
Děkuji za Vaši odpověď a pomoc. Chtěla bych znát názor zda lze ještě provést nějaká vyšetření.
Dobrý den,
obávám se, že jiná možnost, jak ověřit nebo vyloučit endometriózu než laparoskopická, není. Nicméně, jestliže se snažíte otěhotnět a povedlo by se to, pak těhotenství je jednou z možností léčby endomnetriózy. Po porodu většinou dochází ke změně charakteru cyklu (vymizení nebo zmírnění bolestí).Na druhé straně je však známo, že endometrióza může být příčinou sterility. Tedy jestliže to shrneme, doporučil bych snažit se ještě pár měsíců o graviditu a když se nepodaří, pak ev. podstoupit laparoskopické vyšetření a při potvrzení diagnózy endometriózy, tuto léčit. Pak se opět o těhotenství pokusit a při neúspěchu se obrátit na centrum asistované reprodukce.
S pozdravem