Dobrý den, před cca 6 týdny jsem si zrejmně natáhl zadní křížový vaz levého kolene , vaz mě pak násl

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, před cca 6 týdny jsem si zrejmně natáhl zadní křížový vaz levého kolene , vaz mě pak následující cca 2 týdny bolel, ale koleno šlo bezproblému ohnout. Omezil jsem tedy sportovní aktivitu ( zabývám se fitness). Cvičil jsem jen kvadricepsi (bez sebemenší bolesti, nebo nějakého problému). Po nějaké době bolest úplně odezněla, ale začal se mi dělat značný výpotek, který mi omezoval pohyb kolene. Byl jsme již 2krat na punkci, nejdříve 20ml čisté tekutiny, po té cca 25ml lehce zbarvené, ale výpotek se znovu udělal. Na rentgenu žádný problém nebyl, na magnetickou rezonanci je čekací doba cca 2 měsíce. Nebýt otoku, který je teď menší, ale přetrvává tak normálně funguji, koleno mě nebolí ani jeho vazy.
Co by jste doporučil? Děkuji
Dobrý den.
Kolenní kloub je nejsložitější kloub v těle. Otázka příčiny bolesti a výpotku je na vyšetření zkušeným ortopedem, bez vyšetření nelze posoudit.
S velkou pravděpodobností může být praknutý meniskus eventuálně i přední zkrížený vaz, který mechancky dráždí. Léčebným zakrokem by byla po vyšetření ortopedem případná artroskopie.
S pozdravem Pavel Krejčí