Dobrý den, před 4 dny mě začalo šumět v levém uchu v rytmu tlukotu srdce. Píská mi ve stejném uchu již několik let. Ten šum je ale nesnesitelný. Je reálné vyléčit alespoň ten šum? Děkuji, Mirka.
To nelze řešit po internetu, objednejte se do ordinace a tam se poradíme.

Jedná se patrně o tinitus cévního původu. nejprve nutno vyšetření v ORL ambulanci a natočení sluchu a šumu audiometricky. Poté další postup - laboratoř, RTG krční páteře, sono krkavic apod.
Dobý den. Problematika náhle vzniklého ušního šelestu je poněkud složitá a vyžaduje zevrubné ORL vyšetření jehož součástí je anamnéza, fyzikální, přístrojové a zobrazovací vyšetření. Pouze na základě důkladného vyšetření je možné stanovit přesnou příčinu obtíží a tudíž i odpovídající léčebný postup. Velmi důležitý je zde časový faktor a tak s návštěvou odborníka neotálejte.
S pozdravem
M. Kotulek
Dobrý den, kolegové výše podali vyčerpávající odpovědi.
Hezký den