Dobrý den, posledních cca 3-5 let se mi výrazně snižuje citlivost stehen až ke koleni a nyní se to

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
posledních cca 3-5 let se mi výrazně snižuje citlivost stehen až ke koleni a nyní se to začíná projevovat i od loktů nahoru. Před dvěma měsíci mi zničeho nic vypadlo částečně koleno a i když to bylo strašně nepříjemné a dodnes mám s nohou problémy, nebolelo to tolik, jak bych čekala. Bolest byla taková tlumená a tupá. Celkově cítím poslední tři roky, že mi slábnou nohy, ruce a prsty na rukou. V době kdy mi vyskočilo koleno, jsem měla navíc opravdu divných 14 dní, kdy jsem cítila "zemětřesení", motala se mi hlava a úplně jsem ztrácela orientaci v prostoru, zapomínala jsem co dělám, viděla jsem rozmazaně, jako kdybych měla v levém oku ospalky, ale nebyly tam a bolela mě celá bulva. Skoro se na oko nedalo sáhnout a když už jsem to udělala, hodně to bolelo a připadalo mi oko větší. Od 6 let mám migrény s aurou, přičemž v tomto období byla i aura docela jiná. Posledních 5 let trpím velkou zimomřivostí a při teplotě do 22°C (takže i v létě) cítím znecitlivění prstů a často mi v nich mravenčení. Po porodu před 7 lety jsem hodně zhubla, mám 48-50 kg, často je mi špatně od žaludku, stolici mám měkkou až řídkou, kolonoskopie ani gastroskopie před 5 lety nic neobjevila. Před 7-5 lety jsem měla silné úzkostné stavy, které jsem nikdy neléčila a časem samy zmizely, nyní se zase vrací. Střídá se mi období, kdy jsem trochu aktivnější, ale většinou jsem strašně unavená, chce se mi plakat i když nemám důvod a nejsem ani smutná ani mrzutá. Ačkoli jsem znala jen migrénu a standardní bolest hlavy ne, začala mě cca před 2-4 roky bolet hlava v jednom konkrétním místě, hodně silně a většinou to během pár dní přejde. Dřív jsem byla veselá, aktivní a hodně jsem toho stíhala. Poslední roky jsem stále unavená, pořád mi něco vadí (hlavně zima a zvuky), mám zatuhlé svaly, takže mě všechno bolí a samotnou mě to velmi obtěžuje. Po porodu jsem byla dva roky ve stresu, protože jsem k miminku začala také podnikat, nyní už ale ve stresu nejsem, mám na vše spoustu času a kolem sebe mám skvělou rodinu. Měla bych být v pohodě a moc bych chtěla, ale nejsem a nevím proč. Říkala jsem si, že bych navštívila neurologa, ale byla jsem u něj naposledy jako dítě a nevím jestli se tam mohu objednat rovnou nebo potřebuji doporučení obvodního lékaře. Obvodního lékaře sice mám, ale nikdy jsem paní doktorku neviděla a nevím co jí říct. Kromě jiného si totiž už připadám jako hypochondr. Děkuji Vám za odpověď
Zdravím, pokud neuspějete s vysvětlením Vašich stavů u neurologa ani s dg. fibromylgií a únavovým syndromem u dalšího odborníka,k diagnostice a léčbě uvedených stavů doporučuji návštěvu psychiatrické ambulance, může se jednat o samotaformní poruchu, při jejíž léčbě se pravděpodobně zmírní či zcela vymizí všechny popisované příznaky i stavy, dr.Kresová