Dobrý den, posílám popis z MR: Vpravo P periventrikulárně se v bílé hmotě zobrazuje podlouhlé ložisk

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, posílám popis z MR: Vpravo P periventrikulárně se v bílé hmotě zobrazuje podlouhlé ložisko orientované dlouhou osou radiálně ke komoře, hyperintenzní v T2 a FLAIR, bez korelátu v DWI. Infratentoriálně nejsou prokazatelné ložiskové změny. Nejsou známky expanze ani krvácení. V sekv. FIESTA dobře diferencované svazky kořenů nn. VII. a VIII. jsou symetrické, nerozšířené, signál v normě. Přesvědčivá neurovaskulární kolize nezjištěna. Ve hrotu pyramidy vpravo ve sklípcích v T2 a T1 hyperintenzní signál. v DWI bez
hyperintenzního korelátu. Jinak obsah pyramid bez patologie. Komorový systém nerozšířen, středočarové struktury bez posunu. Vnější likvorové prostory též nerozšířené.. Signál likvoru v normě. Na spodině mozku a CC přechodu normální anatomické poměry. Signál průtou flow void v magistrálních tepnách a durálních sinech obvyklý. V c úseku míchy ložiskové změny neprokázány.Páteřní kanál bez patologického obsahu, nezúžen. V závěru se píše, že nelze jednoznačně vyloučit specifický demyelinizační proces typu SM. Kontrola za 3 měsíce.
Chtěla bych se zeptat: Je mi 28 let, tento nález je náhodný, MR dělaná kvůli tinnitu. Nemám klinické příznaky pro SM. Evokované potenciály v pořádku. Lumbálka se nepodařila odebrat. Mám se RS obávat? Co znamená, že není korelát v DWI oblasti a co je hyperintenzita v pyramidách? Jsou tyto nálezy na mozku aktivní ložiska nebo tyto změny mohly být způsobeny kdykoli během života? Jsem z tohoto náhodného nálezu zdrcena. Nebyl mi ani náležitě vysvětlen. Děkuji za odpověď a částečné uklidnění. Lenka
Vhodná kontrola MR mozku za 6-12 měsíců k upřesnění.