Dobrý den.Posílala jsem před více než týdnem dotaz do vaší poradny,a zatím jsem se nedočkala odpověd

1 Počet odpovědí:
Dobrý den.Posílala jsem před více než týdnem dotaz do vaší poradny,a zatím jsem se nedočkala odpovědi.Tak posílám znovu,možná se ztratil.Asi rok jsem měla problém s bolestí achilovky,léčeno obstřiky,v září klidem,Aulinem a RHB-magnet a ultrazvuk.Pak konečně zlepšení.Před vánoci jsem si při pádu zlomila ruku a pár dní potom mě noha začala zase bolet.Ale jinak.Spíš v zadní části lýtka,nad achil. a v oblasti celého kotníku.Na chirurgii mě MUDr.nechala stoupnou na špičku,což nešlo,ale řekla,že achilovka je celá,mám to ledovat a šetřit.Po novém roce jsem s tím jela ke svému ortopedovi,závěr v podstatě stejný,mazat,chladit,Priessnitz.Nepomohlo.Za týden mě poslal na cévní,jestli tam není zánět žil.Nález:palp.citl.tricepsu pr.lýtka,obvody v h pol bérce bilat idem,mírný otok na dorsomed.str.dolní pol bérce,citlivost.Ach.šlacha celistvá,palp mírně citlivá,pulsy do periferie hmatné.Dupl.sono hl žil norm.nález,sono tricepsu PDK bez ložisk.patologie.Z:v.s.lehčí svalová distenze.Doporučení stejné.Obv.lékařka nechala pro jistotu udělat RTG:Stav po distorzi pravého TC skl.Kl.štěrbina přiměřená,kontury skeletu zřetelně nejsou porušeny.Struktura patní kosti přiměřená,drobná plant.ostruha.Oploštění příčné klenby.Artrotické změny I.MTP kl. a ITP kloubů.V této chvíli nedokážu přesně určit,kde to nejvíc bolí.Asi v místech nad achil.,ta je mírně nateklá a trochu bolí.Taky bolí kotník a z vnější strany místo pod kotníkem,a 2.a 3.prst.Lýtko někdy až nahoru,ale už nebolí při dřepnutí jako dřív.Na špičky pořád nestoupnu přes bolest.Problém i ustát na jedné noze.Nevím,co bolí primárně a co jako důsledek měsíčního kulhání.Měla bych jít tak za 14 dní do práce a to fakt nedám-jsem doručovatelka.Co bych ještě mohla udělat pro úlevu od bolesti?Léky nezabírají,vybrala jsem celý Aulin bez výsledku,mažu Olfen gelem taky bez výrazného efektu.Omlouvám se za obsáhlost,ale už si nevím rady a vypadá to,že ani lékaři.Je mi 50 let. Děkuju za Váš čas
Dobrý den. Odpověď není jednoduchá a poradit na dálku nelze. Rád se na vás podívám osobně, když se přinesete výsledky dosavadních vyšetření. Dr. Doležal