Dobrý den.Posílala jsem před více než týdnem dotaz do vaší poradny,a zatím jsem se nedočkala odpovědi.Tak posílám znovu,možná se ztratil.Asi rok jsem měla problém s bolestí achilovky,léčeno obstřiky,v září klidem,Aulinem a RHB-magnet a ultrazvuk.Pak konečně zlepšení.Před vánoci jsem si při pádu zlomila ruku a pár dní potom mě noha začala zase bolet.Ale jinak.Spíš v zadní části lýtka,nad achil. a v oblasti celého kotníku.Na chirurgii mě MUDr.nechala stoupnou na špičku,což nešlo,ale řekla,že achilovka je celá,mám to ledovat a šetřit.Po novém roce jsem s tím jela ke svému ortopedovi,závěr v podstatě stejný,mazat,chladit,Priessnitz.Nepomohlo.Za týden mě poslal na cévní,jestli tam není zánět žil.Nález:palp.citl.tricepsu pr.lýtka,obvody v h pol bérce bilat idem,mírný otok na dorsomed.str.dolní pol bérce,citlivost.Ach.šlacha celistvá,palp mírně citlivá,pulsy do periferie hmatné.Dupl.sono hl žil norm.nález,sono tricepsu PDK bez ložisk.patologie.Z:v.s.lehčí svalová distenze.Doporučení stejné.Obv.lékařka nechala pro jistotu udělat RTG:Stav po distorzi pravého TC skl.Kl.štěrbina přiměřená,kontury skeletu zřetelně nejsou porušeny.Struktura patní kosti přiměřená,drobná plant.ostruha.Oploštění příčné klenby.Artrotické změny I.MTP kl. a ITP kloubů.V této chvíli nedokážu přesně určit,kde to nejvíc bolí.Asi v místech nad achil.,ta je mírně nateklá a trochu bolí.Taky bolí kotník a z vnější strany místo pod kotníkem,a 2.a 3.prst.Lýtko někdy až nahoru,ale už nebolí při dřepnutí jako dřív.Na špičky pořád nestoupnu přes bolest.Problém i ustát na jedné noze.Nevím,co bolí primárně a co jako důsledek měsíčního kulhání.Měla bych jít tak za 14 dní do práce a to fakt nedám-jsem doručovatelka.Co bych ještě mohla udělat pro úlevu od bolesti?Léky nezabírají,vybrala jsem celý Aulin bez výsledku,mažu Olfen gelem taky bez výrazného efektu.Omlouvám se za obsáhlost,ale už si nevím rady a vypadá to,že ani lékaři.Je mi 50 let. Děkuju za Váš čas
MUDr. Jiří Doležal
MUDr. Jiří Doležal
Ortoped
Česká Třebová
Dobrý den. Odpověď není jednoduchá a poradit na dálku nelze. Rád se na vás podívám osobně, když se přinesete výsledky dosavadních vyšetření. Dr. Doležal

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

• Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.