Dobrý den pane doktore, je mi 29 let , před rokem jsem začala mít mírné problémy s pamětí (hledání

Dobrý den pane doktore,
je mi 29 let , před rokem jsem začala mít mírné problémy s pamětí (hledání telefonu,klíčů,občas nějaký prošvihnutý termín) ,ale vzhledem k tomu,že mám docela velké stresy jsem tomu nevěnovala moc velkou pozornost.Jenže postupně se mi to začalo docela hodně zhoršovat,přidali se velké problémy s komunikací (v hovoru zapomínám co jsem chtěla říct,vypadávají mi slova nebo úplně zapomenu o čem jsme mluvili,po pár vteřinách si nepamatuji ani obsah rozhovoru .Na chůzky sem začala chodit mimo domluvené termíny,protože si často nepamatuji datum natož čas.
Když například odejdu s bytu , několikrát se vracím aby jsem znova zkontrolovala zda jsem zamkla,zhasla,zavřela okna na terasu o nakupování ani nemluvím, poslední dobou je to pro mě horor a většinu věcí domu ani nedonesu.
Vím, že jsem mladá,ale je možné aby jsme měla třeba Alzheimerovu chorobu?Dělala jsem si orientační test a vyšlo mi,že kognitivních schopnosti nejsou v normě..... Moc Vám děkuji za odpověď
A.J
Dobrý den, jestli jsou tyto potíže již dlouhodobější a všimlo si jich i okolí, tak by to jistě stálo za podrobnější neurologické vyšetření. Ale spíše se vzhledem k okolnostem domnívám, že se o organickou poruchu paměti jednat nebude, spíše bych očekával snížení výkonu paměti při stresu, či na podkladě úzkostné event. depresivní poruchy. V případě zájmu se k nám klidně můžete objednat na vyšetření u sestřičky.

Zdravím, ve Vašem věku je dg Alzheimerovy choroby málo pravděpodobná, doporučovala bych vyšetření neurologem k vyloučení strukturální patologie mozku a psychologické testy u psychologa, které dokáží odlišit organickou a funkční míru postižení kognitivních funkcí lépe než psychiatr.

Na základě uvedených vyšetření možno navrhnout další léčebný postup.
S vyšetřením neotálejte, ať se na příčinu potíží přijde včas. Držím palce, doufám, že se bude jednat pouze o funkční příčinu potíží, např. z přepracování.
souhlasím s názory mých kolegů uvedených výše,organické onemocnění mozku je v tomto věku málo pravděpodobné, ale bez neurologického vyšetření a dalších vyšetření to samozřejmě nelze vyloučit. Doporučuji kontaktovat se na neurologické pracoviště v místě bydliště, které se zabývá kognitivními poruchami a jejich léčbou, kde je v týmu zapojen i psycholog apod. Tyto potíže jsou v mladším věku často spíše na vrub poruchy pozornosti apod.