Dobrý den, od září mám bolesti krční páteře. V lednu se staly už nesnesitelnými, měla jsem migrény,

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, od září mám bolesti krční páteře. V lednu se staly už nesnesitelnými, měla jsem migrény, zvracela jsem. Navštívila jsem neurologa. Poslal mě na CT mozku a RTG páteře. CT mozku je v pořádku. RTG páteře zní: Blokové postavení v C4-7, snížené prostory C4/5/6, dorsalní C5,6. Lékařka mě poslala domů s tím, že "je to blokáda". Nic mi k tomu neřekla, doslova jsem si vyprosila injekce. Na rehabilitace mi řekla, že je koronavirus, že je to nebezpečné. Injekce mám Almiral 75mg/3ml, 10kusů. Dnes mi píchla sestřička první. Jak jsem se dočetla, je to především proti bolesti, ale já bych ráda léčila příčinu. Lékařka mi vůbec nic neřekla, a tak hledám na internetu. Co mohu udělat pro to, abych byla v pořádku? Mám 47 let. Nyní jsem na nemocenské, do práce mi s bolestmi zakázali jít. Protože firma stejně končí, mám dostatek času na rehabilitace, případně něco dělat, ale nevím, co. Ještě uvedu, že celý život plavu a chodím do sauny. Od října po operaci očí málo, ale do října jsem chodila na bazén minimálně jednou týdně.
Dobrý den, příčinou je Váš věk a způsob Vašeho pohybu a používání páteře a jistým vlivem genetiky a dalších, neovlivnitelných faktorů. RHB je přístup, který má nejvěrší šanci na to Vám pomoci dlouhodobě, nicméně nyní nelze... Jako léčba bolesti ve fázi, kdy to stav vyžaduje, se používá léčba bolesti. Jako pomocné postupy jsou i teplé obklady, šetření pàteře po určitou dobu,aby se zamezilo neustálému dráždění bolestivé tkáně jejím zatěžováním. Tedy žádný jiný léčebný přístup není,jen různé formy RHB, analgetických postupů, když to stav vyžaduje, eventuálně i přístup psychologicko - psychiatrický, neb páteř a zejména ta krční mají k psychice blízko. At je Vám brzy lépe