Dobrý den, od dubna 2017 beru hormonalní antikoncepci. Ačkoliv se stravuji zdravě a mám mnoho pohyb

od dubna 2017 beru hormonalní antikoncepci. Ačkoliv se stravuji zdravě a mám mnoho pohybu, jsem čím dál víc objemnější i těžší a postupně se do oblečení nevejdu. Na nohou se mi objevila poměrně silná celulitida (na to , že je mi pouze 18 let). Celé tělo se mi zdá nateklé a prostě je to velmi nepříjemné. Piju 2,5-3 litry denně, solím minimálně. Myslíte, že by se ento problém tyká hormon. antikoncepce? Je možné, že se to projevuje takhle postupně a zhoršuje se to? Doporučujeet mi jej vysadit? Moc děkuji za odpověd.
je možné že tento problém se týká antikoncepce. Je to individuální. Doporučuji navštívit Vašeho gynekologa a zkonzultovat s ním změnu HA.

Určitě to může mít souvislost s horm .antikoncepcí, já bych doporučil změnu preparátu. Když to nepomůže, tak se dá opravdu zvážit to vysadit. Ale to neznamená, že automaticky každá žena , která má horm .antikoncepci nutně přibere a má celulitidu. Konstantin Inkov
Dobry den, Bohuzel jste nenapsala jakou presne antikoncepci uzivate, jde o to, ze existují ruzne druhy podle kombinace hormonu, v nekterych pripadech predevsim u gestagenu jsou takove ktere napriklad váží vodu a ovlivnuji i me ltabolismus tuku proto nektere zeny přibývají po dobu uzivani na váze. Urcite bych ale doporucil vysetreni u gynekologa vcetne zakladni biochemie a k tom7 take napriklad i štítné zlazy-nikde neni receno, ze vec musi působit uzivani antikoncepce/ muze jit o koincidenci(souběh) faktoru - az podle vysetreni bych pak eventuálně pozadal gynekologa aby zvážil vymenu antikoncepce pokud budou vysledky v poradku.
Preji pekny den
MUDr. Ludek Fiala, MBA