Dobrý den, můj táta je několik dní natekly.. Doslova... Hlava, břicho, nohy.. Nemá vidět kotníky.. Pořád jen leží. Když vstane, tak se hned zadýcha.. Má dušnost.. Pořádně teď ani nejí, nekouří.. A nemá ani sílu jít do vany.. Měli jsme jet dnes do Sokolova ale zase nikam nechce, ani záchranku zavolat nechce.. Je tvrdohlavy.. Ale máme o něj hrozný strach.. Bylo mi řečeno že to může být od srdce, ledvin... Prosím.. Poraďte... Děkuji
Daria Poulová
Daria Poulová
pediatr, praktický lékař
Uherský Brod
Dobrý den, dle popisu se jedná o akutní zhoršení chronického srdečního selhávání, příčina by mohla být i v nedostatečnosti ledvin - močí běžné porce? Tak či onak je to život ohrožující stav, jakékoliv další čekání zvyšuje riziko úmrtí, volejte 155 ihned!

Jiří Danda
Jiří Danda
Blansko
Jde jistě o poruchu krevního oběhu se selháváním srdce a zřejmě i ledvin. Nutné je zajištění urgentního lékařského vyšetření.

František Rolínek
František Rolínek
Brno
Volejte RZP 155. Nebo s otcem jeďte do nejbližší nemocnice na urgentní příjem.

Lubomír Holubec
Lubomír Holubec
Šumperk
Jde o selhani srdce.Nutna navsteva interni ambulance co nejrychleji Jedna se o akutni stav

Naďa Čejková
Naďa Čejková
Prachatice
Souhlasím

Danuše Dočekalová
Danuše Dočekalová
Brno
Jde o srdeční selhání, volejte linku 155.

Alena Homolková
Alena Homolková
Brno
Souhlasím, je nutné akutní vyšetření na interním oddělení

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se