Dobrý den, můj dotaz se týká očkování hexavakcínou. Můj syn byl minulý rok očkován 3x vakcínou InfarixHexa, čtvrtá posilující dávka mu byla aplikována včera. Lékařkou mi bylo sděleno, že s ohledem na to, že od nového roku se může očkovat pouze vakcínou Hexacima a InfarixHexa již nebyl k dispozici, bude (a následně také byla) synovi podána vakcína Hexacima. Chci se tedy zeptat, zda tento postup je v pořádku a zda není problém v tom, že k přeočkování byla použita jiná vakcína, než která byla použita k základnímu očkování, popř. jaké zdravotní komplikace tímto postupem mohou nastat. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, očkovací Latky jsou stejné, akorát každá od jiného výrobce, dítě mělo být očkován infanrix hexa, ale pokud Infanrix hexa nebyl k dispozicí tak páni doktorka postupovala správně dle metod. postup platný od 1/2018
s pozdravem

důvěřujte vaší paní doktorce, postupovala zcela správně.
Hrubešová
Dobrý den, paní doktorka postupovala správnědle metod. návodu pl. od 1/2O18, pokud byste trvala na apl. Inf. HEXA, musela byste čekat,.až se objeví na trhu,
Dobrý den, postup vaši pani doktorky byl správný. Přesně k takovému připadu byli vydány i doporučení české vakcinologické společnosti.
je to naprosto v pořádku, není to horší eventualita
Snad jediný problém je v tom, že paní doktorka byla včas informovaná o změně očkovací látky a tak si měla spočítat, kolik bude potřebovat očkovací látky Infanrix Hexa k doočkování rozočkovaných pacientů a včas se zásobit. Jinak je to naprosto v pořádku,