Dobrý den, minulý rok jsem prodělala operaci žlučníku laparoskopicky, pak jsem dostala do jizvy záně

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, minulý rok jsem prodělala operaci žlučníku laparoskopicky, pak jsem dostala do jizvy zánět a dva týdny ho léčila a nakonec cca tři měsíce na to se mi udělala kýla, kterou mi opět laparoskopicky v září 2017 operovali. Vše bylo v pořádku. Ted asi před dvěma měsíci jsem se necítila dobře a občas mě pobolívalo břicho. Lákařka mě poslala na ultrazvuk břicha a vše bylo v pořádku. Byla jsem i na prohlídce na gynekologii a také vše v pořádku. Závěr byl, že je to po operaci žlučníku, když zřejmě něco nevhodného sním. před třemi týdny jsem si všimla, že mám veliké břicho jako těhotná a když ležím a zakašlu, udělá se mi ještě větší boule. Po vyšetření lékařem a rentgenu to prý asi opět kýla není,ale zřejmě diastáza od pupku asi 5 cm. Ted čekám do 30.4. na CT, aby se to potvrdilo. O této nemoci vím jen co jsem načetla na internetu a že se řeší cvičením a nebo plastickou operací, kterou si ale musím uhradit sama, protože je to prý jen estetický problém. A to mě hodně zarazilo a vystrašilo, protože já to jako jen estetický problém necítím, ale jako hodně zdravotní a omezující. Mám chvilkové bolesti břicha, spíš to cítím jako silné pálení hlavně na pravé straně pod prsem, udělá se mi slabo a nevolno, potím se a to přejde,až když si lehnu a odpočinu chvilku. Když déle sedím, bolí to, když se více namáhám,tak také a je mi nevolno. Když zakašlu,tak to bolí opravdu dost, musím si zatlačit na břicho při kašli. Jsem pořád unavená a zvládnu toho za den ted tak 50% . Jinak nezvracím, stolici mám také v pořádku pravidelnou.A břicho mám opravdu hodně velké, tvrdé a bouli při zakašlání také. Přitom o takovýchto průvodních problémech při diastáze nikde nepíšou. Je mi 51 let a jinak jsem hodně aktivní,stále v pohybu, jím už léta dietně a zdravě. Jsou to prosím normální stavy,které patří k diastáze ? Bojím se velmi, že to může být něco vážnějšího, když mi je takto zle a všude píšou, že diastáza je pouze estetický problém. Děkuji za odpověd.
Dobrý den, v této chvíli vidím jako nejdůležitější vyšetření CT břicha, které by mohlo upřesnit diagnozu. Dle potíží,které udáváte, by mohlo jít o jinou diagnozu než prostou diastazu břišních svalů. Je potřeba také udělat podrobné laboratorní vyšetření event. další vyšetření břicha, například pasáž tenkým střevem.